Ünlü Deprem Profesöründen İstanbul İçin Deprem Senaryolarına İtiraz: Kanıt Gösterin! Bu Söz Naci Görür'e Mi?

Ünlü Deprem Profesöründen İstanbul İçin Deprem Senaryolarına İtiraz: Kanıt Gösterin! Bu Söz Naci Görür'e Mi?
Yer Bilimci Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, ‘İstanbul’da her an deprem olabilir’ iddialarına sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Ercan, “İstanbul’da her an deprem olacağını gösteren bir tane kanıt gösterin size inanayım" dedi. Deprem bilimci Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depremine karşı sürekli uyarılarda bulunan uzmanların başında geliyor.

Yer Bilimci Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, olası İstanbul depremine ilişkin sosyal medyadan açıklama yaptı.

Ercan, ‘İstanbul’da her an deprem olabilir’ iddialarına yanıt vererek “İstanbul’da her an deprem olacağını gösteren bir tane kanıt gösterin size inanayım!” dedi.

Ercan, sosyal medya paylaşımında şu ifadelere yer verdi:
"İstanbul’da her an deprem olacağını gösteren bir tane kanıt gösterin size inanayım! Siz böyle söyledikçe siyasetçiler ile mütahhitler sizin sözlerinizi kullanıp oy ile para devşiriyorlar. İnşaat ülkeye katma değer üretmeyen ölü yatırımdır. Yatırım sanayiye kaymalı. Lütfen."

BU SÖZLER NACİ GÖRÜR'E Mİ?

Deprem uzmanları ve jeologlar, İstanbul’da da yıkıcı bir deprem beklediklerini söyleyerek vatandaşlara uyarılarda bulunuyor.

Deprem bilimci Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depremine karşı sürekli uyarılarda bulunan uzmanların başında geliyor. Prof. Dr. Görür, Büyük İstanbul depremi için “İstanbul’da kesinlikle 7’den büyük bir deprem olacaktır” açıklamasını yapmıştı.