Türkiye Sandığa Gidiyor! Özgür Özel'den Seçim Öncesi Yurttaşlara Çağrı

Türkiye Sandığa Gidiyor! Özgür Özel'den Seçim Öncesi Yurttaşlara Çağrı
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, iktidarın seçim sonrası olası acı reçetelerine dikkat çekerek, seçmenlere 31 Mart'ta sandıkta "sarı kart" gösterme çağrısında bulundu ve ayrıca emeklileri de ses çıkarmaya davet etti.

Seçime bir gün kala, CHP Genel Başkanı Özgür Özel tüm seçmeni 'Demokrasi Şöleni'ne katılmaya çağırdı!

Özgür Özel, seçim sonrası Yılmaz Büyükerşen başkanlığında eşgüdüm ve denetim komisyonu kuracaklarını ve emekliler ile zor durumda olan kesimler için çalışma yürüteceklerini belirtti.

Cumhuriyet gazetesinden Sertaç Eş'e konuşan Özgür Özel, "Başarılı bir süreç geçirdiniz mi?" sorusuna şu cevabı verdi: "Ankara'da aday tanıtım toplantımızı gerçekleştirdiğimizden itibaren sürekli sahadaydım. 17'si büyükşehir, 31 ilimizdeydim. İlçeler dahil 105 ayrı noktada miting ya da toplantı gerçekleştirdik. 31 Mart Pazar gününü bekliyoruz. Sahada, seçmende iktidardan büyük bir yılgınlık gözlemledik. Karnemizi 61 milyonu aşkın seçmenin 31 Mart günü gösterecekleri tercihleri belirleyecek. Başarılı olacağımıza inanıyoruz. Tüm seçmenleri sandığa, demokrasi şölenine davet ediyoruz."

"ACI REÇETE" UYARISI

AKP'nin seçim sürecindeki erimesi hatırlatılan Özel, "Sizce seçmen güçlü bir dengeleme sağlayacak mı, sizin deyiminizle iktidara 'sarı kart' gösterecek mi?" sorusunu işe şöyle yanıtladı:

"AKP iktidarını 31 Mart seçimlerinde yerelde yurttaşlarımızın tercihleriyle dengelemek gerektiğine inanıyorum. Bu nedenle 31 Mart seçimleri için “sarı kart” metaforunu sıklıkla kampanyamız boyunca kullandım. İktidar partisi yerel seçimden sonra kemer sıkma politikalarıyla, acı reçetelerle geliyor. Dolayısıyla 1 Nisan günü yurttaşın yapabileceği bir şey yok. Ancak 1 Nisan’ın önceki günü yani seçim günü yapılabilecek bir şey var. 31 Mart seçimleri iktidara sarı kartın gösterileceği, “Dur” deyip kırmızı ışığın yakılabileceği, hangi siyasi görüşten olursa olsun iktidarın yaptığı pervasızlıklara ‘dur’ denilebileceği seçimlerdir. 1 Nisan milletin sandıktan umudunu kesmediğini göstereceği seçimlerdir. 31 Mart seçimleri 11 ay sonra yeniden sandık karşısına çıkan iktidarın karne alacağı seçimlerdir. O yüzden 31 Mart günü yapılacak tercihler önemlidir."

"MAKSAT BAŞKA"

İstanbul İl Başkanlığı binasındaki "para sayma" görüntülerine ilişkin de konuşan Özel, "Görüntüler başka maksatlarla servis edilmiş olsa da İstanbul il Başkanlığımızın yeni bina alım sürecine ilişkin görüntüler. İktidar partisi, o görüntülerle başka bir şey hedefledi. Ancak hedefledikleri gerçekleşmedi. Süreç soruşturma aşamasında. Soruşturma sürecini bekliyoruz ve bir an önce sonlanmasını ümit ediyoruz" diye konuştu.

"EMEKLİLERİN SESİNİ DUYURMASI GEREKİYOR!"

Erdoğan'ın emeklilere yönelik adımları sorulan Özgür Özel, şunları kaydetti:

"Meydanlarda emeklilerin içindeki durumunu detaylarla anlattık. Her gün daha fazla emeklinin meydanlarda sesimize ses olduğuna, seslerini duyurmak için yanımıza geldiğine şahit olduk. Tayyip Erdoğan ilk geldiğinde en düşük emekli maaşı 1.5 asgari ücretti. O gün en düşük emekli maaşıyla 8 çeyrek altın alıyordu. Bugün 2.5 çeyrek altın alınıyor. O gün en düşük emekli maaşıyla 8 çeyrek altın alan emekli 5.5 çeyrek altını kaybetti. AKP sözcüleri önce Ankara mitingini işaret ettiler, fos çıktı. İstanbul’da 'müjde' dediler, fos çıktı. Son olarak, 'Temmuz ayında masaya yatırırız' dediler. Emeklileri perişan etmeyi sürdürecek demektir. Emeklileri 31 Mart’ta iktidarın kendilerini yalnızlaştıran politikalarına ses çıkarmaya davet ediyoruz."

Etiketler :