Tunceli'deki cinayetin sırrını güvenlik kameraları çözdü

Tunceli’de Örenönü Tabiat Parkı'nda cansız bedeni bulunan ve vücudundaki darp izlerinden cinayete kurban gittiği anlaşılan Bülent Demirkaya’nın birlikte alkol aldığı iki arkadaşı tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.

Muhabir
Yayınlanma:
Güncelleme: 23 Ekim 2021 13:02
Tunceli'deki cinayetin sırrını güvenlik kameraları çözdü

Tunceli Örenönü Tabiat Parkı'nda 20 Ekim günü vücudunda darp izleri bulunan bir erkek cesedi bulundu. Olay yerine giden polis ve sağlık ekiplerinin ceset üzerinde yaptıkları ilk incelemede ölen kişinin Bülent Demirkaya (43) olduğunu tespit etti. Cansız bedeni bulunan Bülent Demirkaya’nın kafatasında darp izi ve vücudunda morluklar görüldü.

Tunceli Emniyet Müdürlüğü Asayiş ve Cinayet Büro ekipleri yaptıkları ilk incelemede cinayet bulgusuna ulaştı. Bölgedeki MOBESE ve güvenlik kamerası kayıtları incelemeye alındı. Yapılan incelemede Bülent Demirkaya'nın iki arkadaşı S.B (25) ve C.E.A (25) ile birlikte parka yakın mesafedeki büfeye giderek alkol aldıklarını tespit etti. Kamera kayıtlarının devamında üç kişinin parka girdiği, park görevlisi bir kişinin de kendilerine eşlik ettiği anlaşıldı.

Cinayet büro ekipleri, S.B ve C.E.A ‘nin işyeri güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye aldı. Kayıtlarda , üstlerinin dağınık olduğu ve ıslak mendil alarak kıyafetlerindeki kan izlerini silmeye çalıştıkları belirlendi.

S.B ve C.E.A ile birlikte, Örenönü Tabiat Parkı çalışanı Ç.Y de gözaltına alınarak sorgulandı. Emniyetteki sorguları dün akşam saatlerinde tamamlanan 3 kişi Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edildi. Burada yapılan savcılık sorgusunun ardında tutuklanma talebiyle nöbetçi Sulh Ceza mahkemesine sevk edildiler. S.B ve C.E.A kasten adam öldürmek suçundan tutuklanırken, Ç.Y adli kontrol şartıyla şerbet bırakıldı.

Cinayet zanlısı S.B ve C.E.A'nın üzerinde bulunan kıyafetler ile doku örneklerinin, Bülent Demirkaya’nın üzerinde elde edilen bulgular incelenmek üzere polis kriminal dairesine gönderildi.