TTB'den bakanlığa yazı: Çalışma koşulları zaman geçirmeden düzenlenmeli

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına, görevlerini hatırlatan ve yapılması gerekenleri belirten bir yazı gönderdi. Yazıca, çalışma koşullarının ivedilikle düzenlenmesi gerektiği belirtildi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 17 Nisan 2020 12:38
TTB'den bakanlığa yazı: Çalışma koşulları zaman geçirmeden düzenlenmeli

Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına yazı göndererek, Covid-19 salgını sürecinde, yaşamsal çalışma alanlarında çalışma koşulları ve çalışma süreleriyle ilgili düzenlemelerin zaman geçirilmeden hayata geçirilmesi gerektiğini bildirdi.

TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman’ın imzasıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a gönderilen yazıda, salgın sürecinde fabrikalarda, işletmelerde işyeri hekimliği yapan hekimlerin çok zor şartlar altında ve her an COVID-19 hastalığına yakalanma riskiyle çalıştıklarına dikkat çekilerek, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının bir an önce Sağlık Bakanlığı ile bu sorunları çözmesi gerektiği ve işyeri hekimlerinin kişisel koruyucu malzemelerinin sağlanmasının Çalışma Bakanlığının sorumluluğunda olduğu hatırlatıldı.

Bakanlığa gönderilen yazı şöyle:

screenshot-3-004.pngscreenshot-4-004.png