Trakya'yı Dolu Vurdu: Çiftçiler Perişan Oldu

Trakya'yı Dolu Vurdu: Çiftçiler Perişan Oldu
Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da etkili olan dolu yağışı, tarım arazilerine büyük zarar verdi. Tarladaki mahsullerinin yerle bir olduğunu gören çiftçiler perişan oldu.

Trakya'da dolu yağdı, çiftçiler perişan oldu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün sağanak ve dolu yağışı uyarısının ardından Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'ın bazı kesimlerinde dolu yağışı etkili oldu.

UMUT BAĞLAMIŞLARDI

Yaşanan kuraklık nedeniyle yağmurun yağmasına sevinen çiftçiler, dolu yağışıyla şaşkına döndü. Ceviz büyüklüğünde yağan dolu, yüzlerce tarım arazisine büyük zarar verdi. Borçlanarak topraktan alacakları mahsule umutlarını bağlayan çiftçiler, yağan dolu sonrası tarladaki mahsullerinin yerle bir olduğunu görünce kara kara düşünmeye başladı.

YETKİLİLER UYARDI

Yetkililer, sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, fırtına, yerel dolu yağışı, hortum riski ile ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini belirtti.

Edirne'nin yüksek kesimleri ile Kırklareli ve Tekirdağ'ın Hayrabolu ve Çerkezköy ilçelerinde aniden bastıran dolu, hayatı olumsuz etkiledi. Kırklareli'de dolu nedeniyle bazı araçların camları kırıldı.

Kaynak:DHA