Halk TV Canlı Yayın
Tıp fakültesi hastanesinde kağıt yokluğu nedeniyle raporlar basılamıyor
CHP İzmir Millevekili Atila Sertel, twitter üzerinden yaptığı paylaşımla, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'de kağıt olmaması nedeniyle hastaların raporlarının basılmadığını duyurdu.

Dolar ve Euro kurunun rekor seviyelere ulaşmasının ardından yurt dışından ithal edildiği için Türkiye'de kağıt sıkıntısı yaşanmıştı. Kağıt sıkıntısı sağlık sektörünü de vurduğu iddia edildi. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nda hastaların raporları kağıt yokluğu nedeniyle basılmamaya başladı.

CHP İzmir Millevekili Atila Sertel, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'de bir cama A4 kağıdına yazılı "Kağıt yokluğu nedeniyle rapor basılamıyor. Doktorunuz sistemden bakacak" notunu sosyal medya hesabından paylaşarak, ''1 Ekim'de açılacak olan TBMM'nin halılarının değiştiğini söyleyen Sertel, "Nerde tasarruf tedbirleri? Neden halılar değişiyor?" diye sordu.

İzmir Milletvekili Sertel'in paylaşımları şöyle:

AKP iktidarını, Ege Üniversitesi Rektörünü kutluyorum(!) Kağıt yokluğu nedeni ile rapor basılamadığı dönemi de bizlere yaşattığınız için tebrikler

Kağıt yokluğu nedeniyle hastanelerde hastaya rapor veremiyorsunuz, Mecliste güzelim kırmızı halıları turkuaz halılar ile değiştiriyorsunuz. Nerde tasarruf tedbirleri? Neden halılar değişiyor? Yazık, günah değil mi?