TFF, O Kurumun Teklifini Kabul Etti: Süper Lig'in Yeni Yayıncısı Belli Oldu! Lig Maçları Artık O Kanalda Yayınlanacak

TFF, O Kurumun Teklifini Kabul Etti: Süper Lig'in Yeni Yayıncısı Belli Oldu! Lig Maçları Artık O Kanalda Yayınlanacak
Dün yapılan açıklama ile TFF, yayın ihalesinde istenilen tekliflerin verilmediği öne sürmüş ve ihalenin iptal edildiğini belirtmişti. Mevcut yayıncı beIN SPORTS, son teklifinde Kulüpler Birliği ve TFF'nin istediği "Sezonluk 150 milyon Euro" sınırının üzerine çıktı ve taraflar anlaşmaya vardı.

Süper Lig'de yayın ihalesinde resmi imzalar atılmak üzere.

Dün toplanan Yayın İhale Komisyonu, istenilen tekliflerin verilmediğini öne sürerek yayın ihalesinin iptal edildiğini açıklamıştı. Söz konusu gelişmeye Saran Holding tarafından çok sert bir bildiri ile yanıt verilmiş ve ihale iptalinin bir tiyatro olduğu belirtilerek, amacın mevcut yayıncıya ihaleyi vermek olduğu aktarılmıştı.

BEIN SPORTS İLE ANLAŞMA SAĞLANDI

Gazeteci Yağız Sabuncuoğlu'nun haberine göre beIN SPORTS, TFF'ye ilettiği yeni teklifte kulüplerin isteği olan "Yıllık 150 milyon Euro" sınırının üzerine çıktı. Sabuncuoğlu tarafından yapılan paylaşımda "beIN Sports, ihale başında TFF ve Kulüpler Birliği’nin hedeflediği rakam olan 150 milyon euro barajını son teklifiyle aştı. Süper Lig’in yeni yayıncısı beIN Sports olmak üzere! İş resmi imzaya kaldı." ifadeleri kullanıldı.