Teleferik Faciası Davasında İlk Duruşma

Teleferik Faciası Davasında İlk Duruşma
Antalya'da 12 Nisan’da meydana gelen 1 kişinin hayatını kaybettiği, 7 kişinin yaralandığı teleferik kazasında ilk duruşma tarihi belli oldu. Duruşma 11 Haziran’da yapılacak.

Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde 12 Nisan’da meydana gelen 1 kişinin hayatını kaybettiği, 7 kişinin yaralandığı teleferik kazasına ilişkin hazırlanan iddianame, gönderildiği mahkemece kabul edildi.

Aralarında Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz'ün de olduğu 5'i tutuklu 12 sanık yargılanacak.

Davaya ilişkin ilk duruşma 11 Haziran’da yapılacak.

Sanıkların taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma ve trafik güvenliğini taksirle tehlikeye sokma suçlarından 27'şer yıla kadar hapisle cezalandırılmaları isteniyor.

NE OLMUŞTU?

Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla yoğunluğun yaşandığı teleferik tesisinde 12 Nisan'da meydana gelen kazada parçalanan kabinden düşen 1 kişi hayatını kaybetmiş, aynı kabindeki 2'si çocuk 7 kişi yaralanmıştı. Diğer kabinlerden tahliye edilen 11 kişi de kontrol amaçlı hastaneye kaldırılmıştı.

Sistemin durması nedeniyle havada asılı kalan 24 kabindeki 174 kişi ise AFAD'ın koordinesinde yaklaşık 22,5 saat süren çalışmaların sonunda kurtarılmıştı.

Kazaya ilişkin gözaltına alınan 14 şüpheliden aralarında eski ANET Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olan Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz'ün de bulunduğu 5'i tutuklanmıştı.