Tecavüzcü Patron Genç Kadını İntihara Sürükledi! İddianamedeki Ayrıntılar Kan Dondurdu

Tecavüzcü Patron Genç Kadını İntihara Sürükledi! İddianamedeki Ayrıntılar Kan Dondurdu
Konya'da 20 yaşındaki E.G. patronu İbrahim Gökay Ganioğlu'nun cinsel saldırısına uğradı. Tehditlere ve baskılara dayanamayan E.G. intihar etti. Olayla ilgili iddianame hazırlanırken korkunç ayrıntılar yer aldı. Ganioğlu'na rekor hapis istenirken E.G. ölümden döndü.

Olay 29 Haziran 2023 yılında gerçekleşti. E.G. bir inşaat firmasında sekreter olarak çalışmaya başladı. İbrahim Gökay Ganioğlu, baskı ve tehditle genç kadına cinsel saldırıda bulundu.

Ganioğlu tehdit ve baskılarıyla genç kadını intihara sürükledi. Yaşadıklarına, tehdit ve baskıya dayanamayan kadın 4 katlı binanın çatı katından atlayarak intihara teşebbüs etti.

Bunun ardından Ganioğlu gözaltına alındı ve 4 Temmuz'da tutuklandı. Ganioğlu, 26 Eylül günü adli kontrol kararıyla serbest bırakılırken genç kadın olayın ardından 5 kez ameliyat oldu, 1 ay boyunca hastanede, daha sonra da uzun süre evde tedavi gördü.

1-4.webp

52 YIL 6 AY HAPİS CEZASI İSTEMİ

Sabah'ta yer alan habere göre Seydişehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma tamamlanırken İ.G.G. hakkında 'zincirleme şekilde kadına karşı tehdit', 'zincirleme şekilde hakaret', 'zincirleme şekilde hizmet ilişkisinin sağladığı nüfusun kötü kullanılması suretiyle cinsel saldırı', 'zincirleme şekilde cebir ve tehdit kullanarak silahla cinsel amaçla kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' ve 'kadına karşı basit yaralama' suçlarından toplamda 52 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

2.webp

İDDİANAMEDE KORKUNÇ DETAYLAR

İddianamede genç kadının uğradığı cinsel saldırılar, tehditler, hakaretler ve şiddet eylemleri de sıralandı.

Ganioğlu'nun kadını şirkette sürekli fiziksel olarak taciz ettiği, mesajlarda 'yanımda uyu' diyerek taciz ettiği, E.G'nin sevgili olmak istememesi üzerine, 'Bahçe evinizi, dükkanınızı yakarım. Senin hayatına musallat olurum. Sana rahat vermem. Kız kardeşini rahat bırakmam' şeklinde tehditlerde bulunduğu, Ankara'ya giden genç kıza onu almaya gelmek istediğini kabul etmemesi durumunda ise 'Anneni, babanı, kardeşlerini öldürürüm. Yüzünü dağıtırım' dediği, genç kızın tehditlerden korkarak Ankara'da bir otelde kalmayı kabul etmek zorunda kaldığı ve burada da cinsel saldırıya uğradığı belirtildi.

Ganioğlu'nun E.G.T'yi tehditle buluşmalara çağırdığı, zorla arabasına aldığı kıza cinsel saldırıda bulunduğu, genç kızın istememesi üzerine, 'Sen benimsin anla artık. İstesem sana tecavüz ederim' dediği, E.G.T.'yi araçtan inip kaçmak isterken yakalayıp, kafasını aracın kapısına vurduğu, 'Sen ya benim olacaksın ya da kara toprağa gideceksin' dediği yer aldı.