Tatilciler Dikkat: Dönüş Yolunda Bunları Unutmayın!

Tatilciler Dikkat: Dönüş Yolunda Bunları Unutmayın!
Kurban Bayramı'nın son gününde dönüş yolundaki sürücülere dikkatli olmaları yönünde uyarı yapıldı. sürücülerin kaza yapmamaları için trafik kurallarına uymaları hatırlatıldı.

Edirne'de polis ekipleri arife günüden bu yana denetim noktalarında hem sürücülerin bayramını kutluyor, hem de trafikte kuralları konusunda bilgilendiriyor.

Kurban Bayramı'nın son gününde de denetimler sürerken, Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri dronla denetim yaptı.

Ekipler trafik kurallarını ihlal eden sürücülere cezai işlem uyguladı.

BUNLARA DİKKAT EDİN

Edirne'den Ankara'ya dönen Murat Demirci, trafikte aracıyla seyreden tüm sürücülerin hem kendi hem de diğer sürücülerin güvenliği için trafik kurallarına uyması gerektiğini söyledi.

Tatilin güzel geçtiğini belirten Demirci, "Hız kurallarına uyalım, emniyet kemerimizi takalım. Yeni araçlar donanım olarak çok iyi, sürücüler sadece kurallara uymalı." dedi.

Almanya'dan tatil için Türkiye'ye gelen Timur Bulut da bayramın ilk iki gününün yolda geçtiğini belirterek, "Dönüş yolu kalabalık oluyor, sürücüler dikkatli olsun. Hız sınırını geçmesinler ve emniyet kemerini taksınlar. Herkes kazasız belasız evine ulaşsın." diye konuştu.