Tarık Mengüç'ten Borçka Belediyesi'ne Nobel yanıtı

Borçka Belediyesi'nin 'Nobel' paylaşımında yanlış fotoğraf kullanmasının ardından açıklama yapan şarkıcı Tarık Mengüç, esprili bir dille, “Nobel ödülü almışım da haberim yok” dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 09 Ekim 2021 10:55
Tarık Mengüç'ten Borçka Belediyesi'ne Nobel yanıtı

Artvin'in Borçka Belediyesi, resmi hesabı olan Twitter'dan 2021 Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanan Abdulrazak Gurnah'ı tebrik etmek isterken yanlışlıkla Morgan Freeman'ın fotoğrafını yayınladı.

Yanlış fotoğraf kullanılan paylaşımın ardından kısa sürede gündem olan Borçka Belediyesi, durumu düzeltmek için yeni bir paylaşım daha yaptı fakat bu sefer de şarkıcı Tarık Mengüç'ün fotoğrafını kullandı.

Borçka Belediyesi'nin art arda yanlış fotoğraf paylaşımı kısa sürede gündem olurken şarkıcı Tarık Mengüç, Borçka Belediyesinin paylaşımını kullanarak sosyal medya hesabından esprili bir dille açıklama yaptı.

Mengüç açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Yine Tarık Mengüç fırtınası esiyor. İnternet haberlerine yer almışım yine. Nobel ödülü almışım da haberim yok. Tebrik ediyorlar beni Tarık abi hayırlı olsun diye. Şaşırdım ne oluyor diye. Google açtım ve evet Tarık Mengüç her yerde. Her yerde olmaya devam edeceğim arkadaşlar."