Sinan Ateş'in Ablasının Peşine Adam Taktılar!

Sinan Ateş'in Ablasının Peşine Adam Taktılar!
Suikast sonucu öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, dün Beştepe'de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmüştü. Erdoğan ile Ateş arasındaki görüşmeye ilk tepki MHP Genel Başkanı Bahçeli'den gelirken, Sinan Ateş'in ablası Selma Ateş'in karakolda ifade verdiği ortaya çıktı.

30 Aralık 2022 tarihinde siyasi cinayete kurban giden Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, dün Beştepe'de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmüştü.

Temmuz ayında başlayacak Sinan Ateş davasına ilişkin hazırlanan iddianameye tepki gösteren Ateş, söz konusu duruma Erdoğan'ın da hassasiyet gösterdiğini belirterek, davada yeni gelişmelerin yaşanacağını ve sanık listesinin kapsamının genişleyeceğini belirterek "Kimsenin yanına kâr" kalmayacak ifadelerini kullanmıştı.

Ateş'in sözlerine ilk tepki MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den gelirken, Bahçeli, bugün yapılan yazılı açıklamada MHP'nin Ateş davasına müdahil olacağını belirtmişti. Yaşanan gelişmelerin ardından dikkat çeken bir haber de Sinan Ateş'in ablası Selma Ateş'ten geldi.

selma11.webpTAKİP EDİLDİĞİNİ ANLAYINCA ŞİKAYETÇİ OLDU

Sinan Ateş'in ablası Selma Ateş, bu akşam saatlerinde Bursa'daki baba evinin önünde avukatlarıyla birlikte oturduğu kafede iki farklı araç tarafından takip edildiğini belirtti ve Teleferik Polis Karakolu'na şikayette bulundu.

ASAYİŞ ŞUBEYE GÖTÜRÜLDÜ

Selma Ateş, karakoldaki ifadesinin ardından Bursa Emniyet Müdürlüğü'nde Asayiş Şube'ye götürüldü.

Ayşe Ateş, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada eşi gibi kendisinin de öldürüleceğini iddia etmiş ve tehdit edildiğini belirterek, kendisine yönelik saldırı girişimlerinde bulunabileceği uyarısı yapmıştı.