Sinan Ateş Dosyasında Kritik 'İhbar' Detayı!

Sinan Ateş Dosyasında Kritik 'İhbar' Detayı!
Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayetinden 4 gün sonra 112 Acil Çağrı Merkezi’ne R.Ö. isimli bir kişinin ''Ankara ili Çukurambar semtinde partiden birisini vuracağız'' şeklinde bir konuşmaya şahit olduğunu bildirdiği ortaya çıktı. Ancak iddianamede söz konusu şahsın ifadeleri yer almadı.

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş suikastına ilişkin yeni detaylar ortaya çıkıyor. Sinan Ateş'in cinayetinden 4 gün sonra 112 Acil Çağrı Merkezi’ne R.Ö. isimli bir kişinin ''Ankara ili Çukurambar semtinde partiden birisini vuracağız'' şeklinde bir konuşmaya şahit olduğunu bildirdiği ortaya çıktı. Ancak soruşturma safhasında bu kişi ifadeye çağrılmadı.

R.Ö isimli kişi 3 Ocak 2023 günü saat 14.40 sıralarında 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak Sinan Ateş’in öldürülmesi hakkında bilgi sahibi olduğunu ve soruşturmaya yardımcı olmak amacıyla bu bilgiyi paylaşacağını bildirdi.

CİNAYETİ ÖĞRENDİĞİNDE AKLINA GELDİ

Bunun üzerine Cinayet Büro Amirliği’ne götürülen R.Ö., ''İstanbul’da iki ay önce bir kafede buluştuğu arkadaşı H.Y'nin oturduğu masadaki arkadaşlarıyla sohbetine tanıklık ettiğini'' söyledi. R.Ö., bu şahısların ''Ankara ili Çukurambar semtinde partiden birisini vuracağız'' dediklerine kulak misafiri olduğunu ifade etti.

R.Ö., konuşma sırasında herhangi bir parti isminin zikredilmediğini de kaydetti. Sinan Ateş cinayetinin işlenmesinden 2 gün sonra haberlerde öldürülen kişinin Sinan Ateş olduğunu ve öldüren kişinin de İstanbul'dan gittiğini duyduğunda kafedeki anlatılanları hatırladığını belirtti.

İDDİANAMEDE İFADELERİ YER ALMADI

Savcılık soruşturma aşamasında ayrıca bu kişinin ifadesine başvurmadı, ancak soruşturma dosyasında cinayet büro amirliği tarafından hazırlanan tutanak yer aldı. Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, söz konusu şahsın ifadeleri yer almadı.