Selvi’ye Yandaştan Büyük Tepki!

Ahmet Kekeç, Yeni Şafak yazarı Abdülkadir Selvi'yi dünkü yazısından dolayı eleştirdi.Yeni Şafak yazarı ve Ankara temsilcisi Abdülkadir Selvi’nin Ethem Sancak ve Yiğit Bulut için “Ayağı tökezlediğinde Erdoğan’ı ilk...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Selvi’ye Yandaştan Büyük Tepki!

Ahmet Kekeç, Yeni Şafak yazarı Abdülkadir Selvi'yi dünkü yazısından dolayı eleştirdi.

Yeni Şafak yazarı ve Ankara temsilcisi Abdülkadir Selvi’nin Ethem Sancak ve Yiğit Bulut için “Ayağı tökezlediğinde Erdoğan’ı ilk terk edecek olanlar da bunlardır” sözlerine Star yazarından yanıt geldi.

Star Gazetesi yazarı Ahmet Kekeç, bugünkü “Çok ayıp Abdülkadir” başlıklı yazısında Selvi’nin yazdıklarını yadırgadığını söyledi.

Patronu Ethem Sancak’a ve Yiğit Bulut’a sahip çıkan Kekeç, Selvi’nin özellikle iki kişinin ismini verdiğini belirterek “Abartılı benzetme ve sevgi gösterisinde bulunanlar, sadece Selvi’nin “hedef” olarak seçtiği iki isimden ibaret değil. Başkaları da var… Hakkaniyetli bir yazar olarak bildiğimiz Selvi o “başkaları”na da bir bakış yöneltti mi, “Bu tutumunuz Erdoğan’a zarar veriyor” dedi mi?” ifadelerini kullandı.

Ardından aynı zamanda Yeni Şafak yazarı olan AKP Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay’a değinen Kekeç “Mesela, değerli dostumuz Yasin Aktay’ın, basında çokça speküle edilen “Salli Ala Muhammed” deyişi için de benzeri bir indirgemede bulundu mu? Bulunabilir mi? “Erdoğan’a zarar veriyorsun Yasin Aktay” diyebilir mi?” diye sordu.

İşte Ahmet Kekeç’in yazısından bir bölüm:

“(…)Belki işin “Bazı tavırlar Erdoğan’a zarar veriyor” kısmını konuşabiliriz.

Bence bunu konuşalım.

Selvi, abartılı benzetmelerin ve sevgi gösterilerinin Erdoğan’a zarar verdiğini düşünüyor.

Olabilir.

Bunu “genel bir esas” sayarsak, öyledir.

Her türlü abartılı söz, davranış ve maksadının dışında yorumlanabilecek “övgü cümlesi” için bunu söyleyebiliriz.

Ama Selvi daha da ileri gidiyor, abartılı benzetme ve sevgi gösterisinde bulunan kişilerin (özellikle iki isimden söz ediyor) hem Erdoğan’a zarar verdiklerini, hem de bu tutumlarıyla davayı satmaya namzet bir görüntü ortaya koyduklarını söylüyor.

Demek ki Selvi’nin abartılı benzetme ve sevgi gösterisinde bulunanlara “kategorik” bir itirazı var. Ve bu tür tutumların tümünü yanlış buluyor.

O zaman, meşrep ve mahalle farkı gözetmemesi, hangi mahalleden gelirse gelsin, hangi meşru saikle söylenirse söylensin, bu tür sözlerin cümlesine karşı olması gerekmez mi?

Şunu demek istiyorum: Abartılı benzetme ve sevgi gösterisinde bulunanlar, sadece Selvi’nin “hedef” olarak seçtiği iki isimden ibaret değil. Başkaları da var… Bazı milletvekilleri. Bazı kurucu isimler. Bazı köşe yazarları… Hatta, ismini çok az duyduğumuz bazı basın patronları.

Hakkaniyetli bir yazar olarak bildiğimiz Selvi o “başkaları”na da bir bakış yöneltti mi, “Bu tutumunuz Erdoğan’a zarar veriyor” dedi mi?

Hatırlamıyorum.

Mesela, değerli dostumuz Yasin Aktay’ın, basında çokça speküle edilen “Salli Ala Muhammed” deyişi için de benzeri bir indirgemede bulundu mu? Bulunabilir mi? “Erdoğan’a zarar veriyorsun Yasin Aktay” diyebilir mi?