Sedat Peker gündeme getirmişti... Paramount Otel'in yeni işletmecisine dair yeni iddia: Bakanlık onaylı isim

Bodrum'da bulunan ve Sedat Peker'in ifşaatları arasında yer alan Paramount Otel'in yeni sahibinin Albayrak Yayın Holding AŞ’nin hissedarı Kazım Albayrak olduğu ileri sürüldü.

Yayınlanma:
Güncelleme: 04 Temmuz 2021 17:52
Sedat Peker gündeme getirmişti... Paramount Otel'in yeni işletmecisine dair yeni iddia: Bakanlık onaylı isim

Suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatılan Sedat Peker, yayımladığı videolarda, Bodrum'da lüks otellerde tatil yapan isimlerle ilgili iddialarda bulunmuştu.

Öte yandan Peker, Paramount Otel'e, kara para aklama suçundan hakkında tutuklama kararı bulunan ve yurt dışına kaçan Sezgin Baran Korkmaz tarafından el konulduğunu ileri sürmüştü.

Sezgin Baran Korkmaz, yurt dışına firar ettikten sonra Paramount Otel'in yeni işletmecisinin kim olduğuna ilişkin çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

Gazeteci Seher Yaşayacak, sosyal medya hesabı Twitter'dan Paramount Otel'in işletmesinin bakanlık onayı ile Kazım Albayrak'a geçtiğini öne sürdü.

Yaptığı paylaşımda, Paramount Otel'in 2 Mart tarihinde el değiştirdiğini ve Be Premium Oteli işleten Free Petrol Ürünleri’nin Otel işletmesini aldığını iddia etti.

Seher Yaşayacak, iddiasını şöyle açıkladı:

“Yenişafak Gazetesi’ni bünyesinde bulunduran Albayrak Yayın Holding AŞ’nin hissedarı Kazım Albayrak. 7 Eylül 2020’de Gaziosmanpaşa’da Platform Turizm’e ait adreste Free Petrol Ürünleri LTD. ŞTİ’yi kuruyor. 2 Mart 2021’de Bodrum Şube’de Paramount Otel’in adresine şube açıyor. Free Petrol Ürünleri, Orman Bakanlığı’na oteli işletmek için izin başvurusunda bulunuyor. Hadi gelin en başa saralım. Biz Paramount Oteli en son Şaban Kayıkçı’nın şirketi Duja Be Premium olarak biliyorduk. Şaban Kayıkçı bir açıklama yaparak, Oteli 1 Şubat 2021’de kira sözleşmesi Artık kendilerinde olmadığını belirtti. Resmî belgelere bakarak yeni şirketi bulabilirsiniz dedi. Bende uzun uğraşlar sonucu Free Petrol Ürünleri şirketine ve Bakanlık’tan onay için başvuru iznine kadar ulaştım.”

Seher Yaşayacak, otel işletmek için son merciinin bakanlık olduğunu belirterek açıklamasına devam etti: 

"Kazım Albayrak’ın şirketi Free Petrol Ürünleri, Gaziosmanpaşa adresinde. Şirketin 485 bin TL’lik hisse payı Kazım Albayrak’a, 15 bin TL’lik hisse payı ise Osman Tellioğlu’na ait. Muğla Orman Bölge Müdürlüğü 24 Mart 2021’de bir inceleme raporu hazırlayarak Bakanlık’a onaya gönderiyor. Orman Bölge Müdürlüğü, Unico Sigorta şirketinin 1 Mart 2021 itibariyle yeni kiracısının Free Petrol Ürünleri olduğunu belirterek izin başvurusunda bulunduğunu Bakanlık’a rapor olarak bildiriyor."