Satamayınca Ücretsiz Vereceğini Açıkladı: Binlerce İnsan 70 Dönüm Tarlaya Koştu

Satamayınca Ücretsiz Vereceğini Açıkladı: Binlerce İnsan 70 Dönüm Tarlaya Koştu
Osmaniye'de bir çiftçi, 70 dönümlük tarlasına ektiği soğanları satamayınca gelenlere ücretsiz şekilde dağıtacağını açıkladı. Soğanın bedava olduğunu duyanlar 3 binin üzerinde insan tarlaya akın etti.

Osmaniye'de yaşayan Serdar Dinç isimli bir çiftçi, 70 dönümün üzerindeki tarlasına soğan ekimi gerçekleştirdi. Soğanları beklediği fiyata satamayan Dinç, tarlasındaki ürünü çürümeye bırakmaktansa ücretsiz şekilde dağıtacağını açıkladı.

BEDAVA SOĞANI DUYAN 3 BİN KİŞİ TARLAYA AKIN ETTİ

Soğanın bedava olduğunu duyan vatandaşlar tarlaya yağmur olup yağdı. Kadirli ve Sumbas'tan binlerce vatandaş arabalarıyla tarlaya akın etti. Yol trafiğe kapanınca yolu açmak için jandarma geldi.

tarla1.jpg

Başka bir vatandaş ise "Herkes faydalandı işte. Pahalı, soğan pahalı, alamıyorduk’’ ifadelerini kullandı.

"MUHTAÇ OLDUK SONUNDA KURU SOĞANA"

Bir başka vatandaş ise "Millet soğan için sıraya girdi. Marketlerde 35 lira. Vatandaş, Allah razı olsun hayrına burada tarlada serbest etti. Bütün millet topluyoruz, sağ olsunlar. Muhtaç olduk sonunda kuru soğana" dedi.

tarla3.jpgÇiftçi Serdar Dinç yaptığı bir açıklamada şu sözleri söyledi:

"Ben çiftçiyim, 70 dönüm soğan ektim. 500 bin kiraya verdim, 500 bin de diğer tohum, gübre ve ilaç masrafım oldu. Tüccara satamadım hayrımıza köylülerimize, vatandaşlarımıza, ücretsiz dağıtıyorum. Toplasın herkes evine götürsün. Afiyet olsun herkese.’’