Santa Maria Kilisesi'ne Saldırıda Yeni Detaylar! Katiller 'Suşi' Ustaları!

İstanbul Sarıyer ilçesinde bulunan Santa Maria Kilisesi'ne pazar günü silahlı saldırı düzenleyenlerle ilgili yeni gelişme yaşandı. 1 kişinin ölümüne yol açan saldırganların Çin restoranında bir yıl boyunca suşi ustası olarak çalıştıkları ortaya çıktı. Öte yandan gözaltı sayısı 60'a yükseldi. Gözaltına alınan 60 kişiden 26'sı sınır dışı edildi.

İstanbul Sarıyer'deki Santa Maria Kilisesi'ne 28 Ocak Pazar günü maskeli kişiler tarafından silahlı saldırı düzenlendi.

santa-maira-saldirganlar.jpg

Ekipler, silahlı saldırıyı gerçekleştiren Tacikistan uyruklu A.K. ile Rus uyruklu D.T'nin olayın ardından kaçtığı otomobili Beylikdüzü'nde bir alana bıraktıktan sonra minibüsle Başakşehir'de bulunan evlerine gittikleri, kıyafetlerini de dışarıya attıklarını belirledi.

santa-maria-kilisesi-saldirganlar-31012024-aa1.webp

Kaldıkları eve yapılan operasyonda yakalanan şüphelilerden D.T'nin saç ve sakal tıraşı olduğu, bu nedenle dökülen kıllarını atamadan yakalandıkları öğrenildi.

SUŞİ USTASI OLARAK ÇALIŞMIŞLAR!

Saldırganlarla ilgili yeni detaylar ortaya çıkıyor. Saldırıdan önceki dönemleriyle ilgili yapılan araştırmalarda ise şüphelilerin Bahçelievler'de bir Çin restoranında suşi ustası olarak çalıştıkları öğrenildi.

santa-maria-kilisesi-saldirganlar-31012024-aa.webp

GÖZALTI SAYISI YÜKSELDİ

Şüphelilerin emniyetteki soruşturması tamamlanırken, gözaltı sayısı 60'a yükseldi. Gözaltına alınan 60 kişiden 26'sı sınır dışı edildi. 34 kişi bu sabah işlemlerin ardından Çağlayan Adliyesi'ne sevk edildi

Etiketler :