Şahin Mengü hayatını kaybetti

CHP eski milletvekili avukat Şahin Mengü hayatını kaybetti. 73 yaşındaki Mengü'nün evinde düştükten sonra yaşamını yitirdiği bilgisine ulaşıldı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 20 Eylül 2021 17:33
Şahin Mengü hayatını kaybetti

Gazeteci Nevşin Mengü''nün babası olan Şahin Mengü, tedavi için gittiği hastanede geçirdiği beyin kanaması sebebiyle yaşamını yitirdi.

Zafer Partisi Genel Sekreteri İsmail Koncuk sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada; "Genel Başkan Yardımcımız Sn Burak Mengü’nün muhterem babası Şahin Mengü Hakka yürümüştür" ifadelerine yer verdi.


Şahin Mengü kimdir?

Şahin Mengü, 4 Nisan 1948’de Kastamonu İnebolu’da doğdu. Babasının adı Bekir, annesinin adı Habibe Süreyya’dır. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni biten Şahin Mengü, serbest avukat olarak çalıştı. Bir dönem Türkiye Barolar Birliği Genel Sekreterliği de yapan Mengü, Türk Eğitim Derneği Genel Başkan Yardımcısı olarak da görev yaptı.

İyi düzeyde İngilizce bilen Mengü, evli ve 2 çocuk babasıydı. Gazeteci Nevşin Mengü'nün babası olan Şahin'in oğlu Burak Mengü de Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunuyor.

Şahin Mengü, 22 Temmuz 2007 Genel seçimlerinde CHP’ den Manisa milletvekili seçilmişti.

Mengü'nün ölüm haberinin ardından birçok taziye paylaşımı yapılmasıyla birlikte Twitter'da en çok konuşulan konu başlıklarından biri oldu.

Nevşin Mengü: Babamı kaybettik

Gazeteci Nevşin Mengü: Babamı kaybettik. Arayan, soran, başsağlığı dileyen herkese teşekkür ederim. Dostlar sağolsun.

'Çok saygıdeğer bir insandı'

Gazeteci İsmail Saymaz: Eski CHP Milletvekili ve Avukat Şahin Mengü hayatını kaybetti. Çok saygıdeğer, kibar, hoşsohbet ve değerli bir insandı. Şahin beye Allahtan rahmet, eşine, çocukları Nevşin ve Burak’a sabır diliyorum.


Ankara Büyük Şehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş: CHP eski milletvekilimiz, aynı zamanda kıymetli gazeteci Nevşin Mengü'nün babası Şahin Mengü'nün vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum.

Eren Erdem: Değerli büyüğümüz, önceki dönem milletvekilimiz Şahin Mengü’nün vefat haberini aldım. Şahin ağabeye rahmet, geride kalanlara sabır diliyorum. Başımız sağolsun