Sağlık görevlisini 'Erkekten hemşire mi olur' diyerek otobüsten indiren şoför hakkında soruşturma başlatıldı

İBB, “Erkekten hemşire mi olur?" diyerek sağlık görevlisini otobüsten indiren özel halk otobüsü şoförü hakkında, soruşturma başlattı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 01 Nisan 2020 21:51
Sağlık görevlisini 'Erkekten hemşire mi olur' diyerek otobüsten indiren şoför hakkında soruşturma başlatıldı

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'nde hemşire olarak görev yapan Tolgahan Karadaş, önceki gün  Alibeyköy’de bindiği özel halk otobüsünden, “Erkekten hemşire mi olur?" denilerek şoför tarafından araçtan indirildiğini iddia edilmişti.

Kendilerine coronavirüs salgın hastalığı ile mücadele kapsamında sağlık çalışanlarının toplu ulaşım araçlarından ücretsiz yararlanması hakkı verildiğini söyleyen Tolgahan Karadaş, yaşadıklarını kamuoyu ile paylaştı.

Soruşturma başlatıldı

İstanbul Büyükşehir Belşediyesi (İBB) yetkilileri, konuyla ilgili olarak şoför hakkında bir tahkikat başlatıldığını açıkladı.İBB tarafından yapılan açıklamada, “Şoförün ifadesi alınıyor, özel halk otobüsünde kamera var ise kayıtlar izlenecek." dedi.

"Hiç görmediğim bir kart'' 

Yetkililer, şoförün ilk ifadesinde, söz konusu yolcuyu durak harici aldığını, kendisine o güne kadar hiç görmediği bir kart gösterdiğini bunun  üzerine aralarında tartışma çıktığını söylediğini belirttiler.