Sabiha Gökçen Havalimanı'nda Tarihi Rekor!

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda Tarihi Rekor!
İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, Kurban Bayramı'nda tarihi bir yoğunluk yaşadı: 9 gün boyunca 7 bin uçuş ve 1.25 milyon yolcuyla rekor kırdı.

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, Kurban Bayramı tatili süresince rekor bir yoğunluk yaşadı. 9 günlük bayram tatili boyunca havalimanında tam 7 bin 18 uçuş gerçekleşirken, 1 milyon 253 bin 657 yolcuya hizmet verildi. Bu rakamlar, havalimanının günlük yolcu ve uçuş sayısında tarihi bir zirve olarak kayıtlara geçti.

EN YOĞUN GÜN 23 HAZİRAN

Tatil döneminin ilk gününden itibaren okulların kapanmasıyla birlikte turizm sezonunun doruk noktasına ulaşıldı. İSG, Avrupa'nın en yoğun dokuzuncu havalimanı olma özelliğini bir kez daha kanıtladı.

23 Haziran'da ise 132 bin 550 yolcu, 725 uçak iniş-kalkışı gerçekleştirildiği gün, terminalde adeta hareketlilik patlaması yaşandı.

aa-20240611-34840060-34840059-sabiha-gokcen-havalimani-tatil-yogunlugu-icin-hazirliklarini-tamamladi.jpg

İSG Yöneticisi Alp Er Tunga Ersoy, tatil öncesi ve sırasında alınan önlemlerin başarısını vurgulayarak, misafirlerin konforu ve güvenliği için ek personel görevlendirmeleri ve terminalde yapılan iyileştirme çalışmalarının önemine dikkat çekti. Ersoy, havalimanının bu başarısında emeği geçen herkese teşekkür ederken, ileriye dönük stratejik adımlarla İstanbul Sabiha Gökçen'i dünya havalimanları arasında daha da yukarılara taşıyacaklarını belirtti.

Kaynak:AA