Sabiha Gökçen Havalimanı'nda pistten çıkan uçak soruşturmasında yeni gelişme

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda pistten çıkan uçak soruşturmasında yeni gelişme

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda iniş yaptığı sırada pistten çıkarak parçalara ayrılan ve 3 yolcunun ölümüyle sonuçlanan uçak kazasıyla ilgili yürütülen soruşturma devam ediyor.

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki uçak kazasına ilişkin olarak İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, "Taksirle birden fazla kişinin ölümü ve yaralanmasına neden olmak" suçundan başlatılan soruşturma sürüyor. Olayla ilgili olarak 4 kabin memurunun ifadesinin alındığı ortaya çıktı.

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda 5 Şubat tarihinde meydana gelen ve 3 kişinin ölümü, 180 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan uçak kazasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında ifadesi alınanlar arasında uçakta görevli kabin memurlarının olduğu da öğrenildi. Kabin memurlarının uçağın iniş yaptıktan sonra pistten çıktığını, olay nedeniyle de şikayetçi olmadıklarını söyledikleri ifade edildi.

İfadesi alınmayan 13 yolcu kaldı

İfadesi alınan bazı yolcuların şikayetçi oldukları bazılarının da şikayetçi olmadıkları, 8'i Türkiyeli, 5'i de yabancı olmak üzere 13 yolcunun ifadesinin de henüz alınmadığı kaydedildi.

Kara kutu Almanya'da incelenecek

Uçaktaki kara kutunun kaza kırım ekibi ve ABD'den gelen Boeing yetkilileri ile birlikte Almanya'ya götürülerek orada inceleneceği öğrenildi. Kaza kırım ekibi ve ABD'li yetkililerin çalışmaları sonucu hazırlanacak olan ön raporun bir ay içinde soruşturmayı yürüten İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na ulaşması bekleniyor.

DHA