PSAKD: Cemevlerimizin kapılarını tüm öğrencilerimize açıyoruz

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Genel Merkezi, öğrencilerin yaşadığı barınma sorununa kulak vererek, “Tüm cemevlerimizin kapılarını ön koşulsuz, şartsız ve ücretsiz tüm öğrencilerimize açıyoruz” açıklamasında bulundu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 22 Eylül 2021 11:11
PSAKD: Cemevlerimizin kapılarını tüm öğrencilerimize açıyoruz

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi, üniversite öğrencilerinin yaşadığı barınma problemine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

PSAKD şu açıklamayı yaptı:

“Biz Aleviler dünden bugüne toplumun bilim ve sanatın öncülüğünde ilerleyebileceğine inanan bir halk olduk. Bu uğurda çeşitli bedeller ödeme pahasına da olsa vazgeçmedik ve vazgeçmeyeceğiz. Bugün de Hünkar’ın ‘İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır’ sözü yolumuzun pusulası olmaya devam etmektedir. Son zamanlarda üniversite öğrencilerimizin, özellikle büyük kentlerde yurt ya da ev kiralama konusunda zorluk çektiklerini görmekteyiz. Bu yüzden dili, dini, ırkı ne olursa olsun ‘iyiler iyidir’ diyerek dayanışma adına Pir Sultan Abdal Kültür Dernekleri olarak ülke genelindeki tüm cemevlerimizin kapılarını ön koşulsuz, şartsız ve ücretsiz tüm öğrencilerimize açıyoruz.”