Peş peşe karantina kararları

Peş peşe karantina kararları
Vakaların artmasıyla birlikte Antalya'da 1 sokak, Bitlis'te 3 ev, 3 mahalle ve Kocaeli'de 1 sokak karantinaya alındı. 

Normalleşme süreciyle birlikte Türkiye’nin her kentinden peş peşe vaka haberleri geliyor. Vakaların artmasıyla birlikte ise merkezi karantinalar uygulanıyor. 

Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde, 4 müstakil evin bulunduğu sokak, Covid-19 testi pozitif çıkan hastalar nedeniyle karantinaya alındı.

Muratpaşa'ya bağlı Doğuyaka Mahallesi'nde 20 kişinin yaşadığı, 4 müstakil evin bulunduğu 1201 Sokak, Covid-19 testleri pozitif çıkanlar nedeniyle karantinaya alındı. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, sokakta 15 gün süreyle karantina tedbirlerinin uygulanmasına karar verdi. Polis ekipleri tarafından demir bariyerle çevrilen alan, Muratpaşa Belediyesi'ne bağlı ekiplerce dezenfekte edildi.

Bitlis’te evler karantinada

Bitlis'in Hizan ilçesinde, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında 3 ev için karantina tedbirleri uygulanmaya başlandı. 

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İlçeye bağlı Taşlıpınar, Yenikent ve Kültür mahallelerinde birer ev olmak üzere toplam 3 ev geçici süreyle karantinaya alındı. Bu adreslerde ikamet eden ve iş devamlılığı zorunlu olan emniyet ve jandarma personeli ile sağlıkçılar ilgili kısıtlama kararından muaf sayılacaktır. İlçe Hıfzıssıhha Meclisinin, İl İdaresi Kanunu'nun 11/C maddesi ile Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 27. ve 72. maddesi kapsamında alınan kararlara uyulmaması durumunda ve her seferinde olmak üzere 3 bin 150 lira idari para cezası uygulanacak."

Kocaeli’de sokak kapatıldı

Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında bir sokakta karantina uygulaması başlatıldı. Alınan bilgiye göre, Özgürlük Mahallesi 205/1 Sokak'ta, pozitif vaka ve bunlarla temaslı kişiler tespit edildi.

Etiketler :