Okullara yeni seçmeli ders geliyor: Halk oyunları...

Okullara yeni seçmeli ders geliyor: Halk oyunları...
11 Eylül'de başlayacak yeni eğitim - öğretim döneminde öğrenciler için okullara yeni bir seçmeli ders geliyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın aldığı karara göre, halk oyunları okullarda seçmeli ders olacak.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) Başkanı Suat Aksu, halk oyunlarının okullarda seçmeli ders olarak okutulacağını söyledi.

AA'ya konuşan Aksu, seçmeli ders kararının Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu ayki Tebliğler Dergisi'nde yayımlandığını belirtti.

Halk oyunları için alınan seçmeli ders kararının kendilerini çok mutlu ettiğini aktaran Aksu, şunları kaydetti:
"Türk halk oyunları okullarda artık seçmeli bir ders. Bu karardan dolayı Milli Eğitim Bakanlığı'mıza teşekkür ediyorum. Halk oyunlarının okullarda seçmeli ders olarak yerini alması kültürümüz ve kültürel aktarımımız adına çok sevindirici bir durum. İlköğretim çağındaki çocuklarımızın fiziksel, ruhsal ve zihinsel gelişimi adına halk oyunları dersinin çok önemli katkılar sağlayacağı kanaatindeyiz. Bu kapsamda öncelikle Milli Eğitim Bakanı'mız Sayın Yusuf Tekin ve değerli bürokratlarına teşekkür ediyorum. Bir sonraki adımın ilkokul ve ortaokullarda zorunlu ders olarak müfredatta yer almasını temenni ediyoruz."

Kaynak:AA

Etiketler :