Okul servislerinin korkutan yüzü: 1 kişi öldü, biri çocuk istismarcısı çıktı

Okul servislerinin korkutan yüzü: 1 kişi öldü, biri çocuk istismarcısı çıktı
Büyük bir rant kapısı haline gelen ve adeta çete savaşlarına sahne olan okul servisçiliği son olarak İstanbul Ümraniye'de dün bir ilkokulun bahçesinde çıkan çatışmayla gündeme geldi

Büyük bir rant kapısı haline gelen ve adeta çete savaşlarına sahne olan okul servisçiliği son olarak İstanbul Ümraniye'de dün bir ilkokulun bahçesinde çıkan çatışmayla gündeme geldi. Okul bahçesindeki çatışmada bir servisçi ölürken, olaydan aranan bir diğer servisçinin çocuk istismarcısı olduğu ortaya çıktı.

İstanbul Ümraniye'de dün ilkokul bahçesinde öğrencilerin taşınmasıyla ilgili servisçiler arasında yaşanan çatışmada ölen Cüneyt Elik'in kasten yaralamadan emniyette 3 kaydı olduğu ortaya çıkarken, aranan 4 kişiden birinin de ‘Çocuğun cinsel istismarı’ndan poliste kaydı bulunduğu açıklandı.

Hürriyet'ten Çetin Aydın'ın haberine göre, çatışmayla ilgili 8 kişi gözaltına alındı. Bu kişilerin sorgusu sürerken 4 kişinin daha arandığı bildirildi. Gözaltı ve arananların bazılarının da değişik suçlardan kayıtları olduğu ifade edildi.

Çatışmanın karşı tarafında yer alan Kerem Beyazıt'ın uyuşturucudan 2 kaydının bulunduğu tespit edildi. Yapılan araştırmada; Cüneyt Elik ve Ramazan Sarı'nın geçtiğimiz yıl öğrenci taşıma konusunda tartışarak husumetli hale geldikleri belirlendi. Geçtiğimiz yıl yaşanan tartışmanın etkisiyle bu yıl da öğrenci taşıma konusunda tartışmaya başladıkları, tartışmanın silahlı, bıçaklı kavgaya dönüşmesiyle olayın yaşandığı belirlendi.

Etiketler :