ÖDP ile CHP arasında Beyoğlu adaylığı görüşmesi

Alper Taş'ın Beyoğlu adaylığı konusunda CHP ve ÖDP arasında yapılan görüşmenin olumlu bir havada geçtiği öğrenildi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
ÖDP ile CHP arasında Beyoğlu adaylığı görüşmesi

CHP PM’de geçen toplantıda karara bağlanamayan ilçelerden Beyoğlu ile ilgili son dakikada sürpriz bir isim gündeme geldi. Beyoğlu için ÖDP Başkanlar Kurulu üyesi Alper Taş’a teklif götürüldü.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fox TV’de katıldığı canlı yayında İsmail Küçükkaya’nın sorusu üzerine Taş’ın son derece saygın bir isim olduğunu belirterek, “Beyoğlu’na yakışan bir isim. Bilgisi, birikimi, kültürü, genç, dinamik, enerjik birisi” dedi.

ÖDP PM’DE DEĞERLENDİRECEK

Öte yandan Alper Taş’ın Beyoğlu adaylığı konusunda CHP ve ÖDP arasında yapılan görüşmenin olumlu bir havada geçtiği öğrenildi. Görüşmede Beyoğlu özelinde ÖDP ile CHP’nin ve bunun üzerinden tüm kent dinamiklerinin bir ittifakının oluşturulması yönünde fikir birliğine varıldı.

ÖDP Başkanlar Kurulu Üyesi Alper Taş, RS FM’de Yavuz Oğhan’ın sunduğu bidebunudinle programına katılarak yaptığı açıklamada ise kendilerine gelen teklif sonrası politik bir çerçeve çizdiklerini ve CHP’nin de bu çerçeveye sıcak baktığını söyledi.

Taş, Kılıçdaroğlu ile yapılan görüşmenin sonuçlarını yarın yapılacak Parti Meclisi toplantısında tartışacaklarını ve nihai kararı vereceklerini belirtti.