Müdür Yardımcısına Silahlı Saldırı!

Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Mahir Çoğaç, aracına bindiği sırada kimliği henüz belirlenemeyen kişinin silahlı saldırısına uğradı. Yaralanan müdür yardımcısı Çoğaç, yaşamını yitirdi.

Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi’nde müdür yardımcısı olan Mahir Çoğaç, saat 09.00 sıralarında okula gitmek için evinden çıkarak caddede park halinde olan kendisine ait otomobile bindi.

Çoğaç emniyet kemerini taktığı sırada, kendisini bekleyen şüpheli aracın yanına gelerek Çoğaç’ın başına tabanca ile 1 el ateş etti.

72604-2.jpg

EVİNİ ÖNÜNDE BEKLEMİŞ

Mahir Çoğaç, kanlar içerisinde kalırken, evinin önünde bekleyerek saldırıyı gerçekleştiren şüpheli yaya olarak olay yerinden kaçtı.

72604.jpg
Saldırı anı güvenlik kamerasında

HAYATINI KAYBETTİ

Olayı görenlerin ihbarı üzerine bölgeye polis ve acil sağlık ekipleri geldi.

Ağır yaralanan Çoğaç, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından ambulansla Gebze Fatih Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ancak Mahir Çoğaç, doktorların çabasına rağmen kurtarılamadı.

ÖĞRENCİSİ OLABİLİR

Lise müdür yardımcısı Çoğaç'ı öldüren şüphelinin 17 yaşında olduğu belirlendi. iddialara göre, şüpheli lisede eğitim gören öğrencilerden biri olabilir.

Çoğaç'ın oturduğu binanın girişinde bulunan çay ocağını işleten Satı Helvacı, saldırganı gördüğünü söyledi.

SABAHIN ERKEN SAATLERİNDEN BERİ BEKLİYORMUŞ

Helvacı, "Çay ocağında çalışıyorum. Sabah geldim. 07.30'da genç, beyaz gömlekli çocuk buralarda volta atıyordu, bekliyordu. Hatta 'Ne iş yapıyorsun, kimi bekliyorsun’ diye soracaktım. Yarım saat sonra bir el silah sesi duydum. Koşarak geldik. Maalesef bir el ateş edilip, adam vurulmuş.

Bizim arkadaşlardan bir tanesi, adamın peşinden koştu yetişmeye çalıştı ama fazla da gidemedi. 2 kişi başına geldik, daha sonra burası kalabalıklaştı. 10 -15 dakika sonra ambulans geldi sonra polis geldi. Tabii müdahale edemedik adam yaşıyor ama tek elle kafasından vurulduğu için elimizi bile süremedik. Çok üzgünüz yapacak bir şey yok" dedi. Polis ekipleri, kaçan şüphelinin yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.