MHP'ye Yakın Gazetede Hedef Olan Gazeteciler İçin Ayşe Ateş Paylaştı: Can Güvenlikleri Elzemdir

MHP'ye Yakın Gazetede Hedef Olan Gazeteciler İçin Ayşe Ateş Paylaştı: Can Güvenlikleri Elzemdir
Yaklaşık 1,5 yıl önce Ankara'da suikasta uğrayan Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, hedef gösterilen gazetecilere destek verdi. MHP'ye yakın Türkgün gazetesinde yazan Kadir Yıldız, gazetecileri hedef gösterdi. Ayşe Ateş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla gazetecilere minnettarlığını iletti.

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, MHP'ye yakınlığı ile bilinen Türkgün gazetesinde hedef gösterilen gazetecilere destek verdi.

Kadir Yıldız tarafından hedef alınan gazeteciler arasında Barış Pehlivan, Murat Ağırel, Timur Soykan ve Barış Terkoğlu bulunuyor.

gql7hl7wgaajsat.webp

Ayşe Ateş, sosyal medya hesabından Halk TV yayınını paylaşarak, gazetecilere olan desteğini belirtti.

Ateş, "Sinan Ateş suikastinin aydınlatılması için insanüstü bir mücadele sergileyen Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu, Timur Soykan ve Murat Ağırel'e teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

"TEHDİTLERE GÖĞÜS GEREN GAZETECİLERE TEŞEKKÜR"

Ateş, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Sinan Ateş suikastinin aydınlatılması için insanüstü bir mücadele sergileyen gazetecilere teşekkür ediyoruz. Tehditlere göğüs geren bu cesur, şerefli ve azimli gazeteciler bizim için çok değerli."

Ayşe Ateş, Barış Terkoğlu'nun konuşmasını dinledikten sonra Namık Kemal'in dizelerinin aklına geldiğini belirtti.

Ateş, "Bu, yalnızca bir adalet mücadelesi değildir. Bu, bir milletin sokaklarını karanlıktan arındırma mücadelesidir" dedi.

"GAZETECİLERİN CAN GÜVENLİĞİ ELZEMDİR"

Ateş, gazetecilerin can güvenliğinin elzem olduğunu vurguladı. "Bu ülkenin bütün cesur, şerefli ve azimli gazetecilerine teşekkür ediyorum. Hedef gösterilen gazetecilerimizin can güvenliği elzemdir" ifadelerini kullandı.