MHP'li İsimler CHP Üyesini "Topal" Şarkısı Yüzünden Vurmuş

MHP'li İsimler CHP Üyesini "Topal" Şarkısı Yüzünden Vurmuş
Kayseri Pınarbaşı ilçesinin önceki dönem MHP'li belediye başkanı Menduh Uzunoğlu'nun kardeşi Ejder ve yeğeni Mehmet Uzunoğlu CHP üyesi Şerafettin Bahadır'ı vurmuştu. Ejder Uzunluoğlu'nun ifadesinde "Ağabeyimin ayağı doğuştan beri sakattır. Seçimleri kaybetmesi nedeniyle Şerafettin herkesçe bilenen 'Topal' isimli şarkıyı açmış, oynamış..." dedi.

CHP üyesi Şerafettin Bahadır’ın otomobili Pınarbaşı’nın önceki dönem MHP'li belediye başkanı Menduh Uzunluoğlu’nun kardeşi Ejder ve yeğeni Mehmet Uzunluoğlu tarafından geçen günlerde durduruldu. Bahadır, önce darbedildi daha sonra ise tabancayla vurularak ağır yaralandı.

Bahadır’ın yoğun bakımdaki tedavisi devam ederken, Ejder ve Mehmet Uzunoğlu cezaevine gönderildi.

1.webp

"TOPAL" ŞARKISI YÜZÜNDEN VURULMUŞ

Sanıkların ifadesi ortaya çıktı. MHP'li isimler CHP'li Bahadır'ı "Topal" şarkısı yüzünden vurduğunu itiraf etti.

Savcılıktaki ifadesinde Ejder Uzunluoğlu, "Ağabeyimin ayağı doğuştan beri sakattır. Seçimleri kaybetmesi nedeniyle Şerafettin, herkesçe bilenen Oğuz Yılmaz’ın 'Topal' isimli şarkıyı açmış, oynamış. Şerafettin ile tesadüfen karşılaştık. Araçtan indiğinde elinde sopa vardı. Yeğenimin üzerine yürüyerek sopa ile vurdu. Ben de korkutmak amacıyla yere ateş ettim. Pişmanım. Ağabeyimin onuru ile bizim gururumuzla oynadığı için vurdum.

Sonra ben durdurdum. Araçtan indiğinde elinde sopa vardı. Yeğenimin üzerine yürüyerek sopa ile vurdu. Ben de korkutmak amacıyla yere ateş ettim. Denk gelip gelmediğini bilmiyorum. Şerafettin'in yere düştüğünü gördüm. Daha sonra yeğenimi de alarak olay yerinden ayrıldım. Araçtaki kızını görmedim. Olay nedeniyle pişmanım. Araçtan inince bana küfür etti. Ağabeyimin onuru ile bizim gururumuzla oynadığı için vurdum" dedi.

3-001.png

CHP’li Şerafettin Bahadır, 31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerin ardından şarkıcı Oğuz Yılmaz’ın "Topal" şarkısıyla oynamış ve görüntüler MHP’li başkan adayı Menduh Uzunluoğlu’na gönderme olarak yorumlanmıştı.

1-001.png

Kaynak:DHA