MHP, Çanakkale adayını geri çekti!

MHP Çanakkale Belediye Başkan adayı Hakan Pınar, Cumhur İttifakı anlaşması kapsamında adaylıktan çekildi. MHP, AKP’nin adayı Ayhan Gider’i destekleyecek.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
MHP, Çanakkale adayını geri çekti!

MHP'nin Giresun, Bolu, Sinop, Edirne, Kırklareli, Yalova, Zonguldak gibi illerde de adaylarını geri çekeceği iddia edildi.

Sözcü gazetesinden Mehmet Andaç’ın haberine göre, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile görüşen MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, akşam saatlerinde bazı illerdeki adaylar ile görüştü ve bu adayların geri çekildiklerini söyledi. Durmaz’ın çekilen adaylara ittifaka uyulması talimatı verildiği de belirtildi.

MHP Çanakkale İl Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Hakan Pınar, genel merkez ile görüşmeleri sonucu adaylıktan çekildiğini duyurdu.

Pınar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadelere yer verdi:

“Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Sadır Durmaz beyefendinin verdikleri talimatlar doğrultusunda İl Merkezi Belediye Başkanlığında Cumhur İttifakı Adayı Sayın Ayhan Gider desteklenecek olup, Teşkilatlandırmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Edip Semih Yalçın beyefendinin talimatları doğrultusunda İl Başkanlığı görevine devam etmemiz uygun görülmüştür. Kamuoyunun bilgisine saygı ile duyurulur.”

Giresun, Bolu, Sinop, Edirne, Kırklareli, Yalova, Zonguldak gibi illerde de ittifak kapsamında MHP’nin adaylarını geri çekeceği iddia edildi.