Meteorolojiden İstanbul'a Önemli Uyarı: 3 Gün Boyunca Sürecek

Meteorolojiden İstanbul'a Önemli Uyarı: 3 Gün Boyunca Sürecek
Meteoroloji Genel Müdürlüğü bu iller için kuvvetli sağanak yağış uyarısında bulundu...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından yapılan açıklamaya göre, İstanbul'da cumartesi gününe kadar sağanak bekleniyor. MGM Hava Tahmin Uzmanı Mehmet Özdemirci, ülke genelinde 5 günlük hava tahminini anlattı. Özdemirci, şunları söyledi:

SAĞANAK YAĞIŞ GELİYOR

SAĞANAK YAĞIŞ GELİYOR

"Şu anda hava sıcaklığından mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor ülke genelinde. Hafta sonuna doğru da ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında hava sıcaklıkları göreceğiz.

Üç gün boyunca İstanbul'da yağış beklentimiz var. Perşembe günü için gök gürültülü sağanak yağış var. 16-22 derece sıcaklık bekliyoruz. Cuma günü için 14-21 derece yine sağanak yağışlı. Özellikle cumartesi günü vatandaşlarımız İstanbul'da yaşayan dinleyenlerimiz dikkatli olsunlar. İl genelinde gök gürültülü sağanak yağışlar yer yer kuvvetli olacak. 14-20 derece sattık bekliyoruz. Önümüzdeki üç gün boyunca İzmir'de de sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklentimiz var. Perşembe günü için 17-26 derece sıcaklık bekliyoruz. Cuma günü için 15-24 derece. Cumartesi günü için 14-21 derece sıcaklık beklentimiz var.

Özellikle cumartesi günü İzmir'de de yağışlar kuvvetli olacak. Ankara'da perşembe günü için ve cuma günü için yağış beklentimiz yok. Genellikle parçalı bulutlu bir hava olacak. Perşembe günü için 14-26 derece sıcaklık bekliyoruz. Cuma günü için 12-24 derece. Cumartesi günü için de sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. 13-20 derece bekliyoruz. Ankara'da da cumartesi günü için kuvvetli rüzgar var."

AKOM'a göre, perşembe gününden itibaren sıcaklıklar düşecek. 25-28 derece olan sıcaklıkların 16-18 derece seviyelerine gerileceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Uzmanı Çelik önümüzdeki 2 gün boyunca ülkenin batı kısımlarında yağış bekleneceğini belirtti. Cengiz Çelik, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun batı kısmı, Batı Karadeniz Bölgesi'nde sağanak yağış geçişlerinin olabileceğini ifade etti.

Meteoroloji Uzmanı Cengiz Çelik, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun batı kısmı, Batı Karadeniz Bölgesi için sağanak yağış uyarısında bulundu.

EDİRNE, KIRKLARELİ VE TEKİRDAĞ'A DİKKAT

Meteoroloji uyardı! Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'a dikkat - Resim : 1

Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'a sağanak geliyor. Meteoroloji bu illeri uyardı. Yarın sabah saat 9.00'da etkisini kaybedeceği öngörülen yağışlar nedeniyle oluşabilecek sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Etiketler :