Meteoroloji 26 Şubat Hava Raporu: İki Kenti Bugün Ani Sel Vurabilir!

Meteoroloji 26 Şubat Hava Raporu: İki Kenti Bugün Ani Sel Vurabilir!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü 26 Şubat Pazartesi günü hava tahmin raporunu yayımladı. Hava tahmin raporunda Antalya ve Muğla için sarı kodlu uyarı verildi. Öte yandan sıcaklık ise mevsim normalleri üzerinde seyredecek. İşte meteorolojinin 26 Şubat Pazartesi hava tahmini.

Meteoroloji 26 Şubat Pazartesi günü hava durum raporunu yayımladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü olarak yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Güney Ege kıyıları, (Burdur hariç) Batı Akdeniz ile Mersin, Karaman, Niğde ve Aksaray çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

thumbs-b-c-86c30070e5b5db3ae2429be4d354d1f6.jpg

MUĞLA VE ANTALYA DİKKAT!

Muğla ve Antalya'ya sarı kodlu uyarı verildi. Yağışların, Muğla'nın kıyı kesimleri ile Antalya il merkezi ve batı kıyılarında yerel kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsü bulunan yerlerde çığ tehlikesi bulunmaktadır. Sabah ve gece saatlerinde kuzey ve doğu kesimlerde pus ve yer yer sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığının ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

thumbs-b-c-f39c01c65374df2b1ddf49d838550d00.jpg

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, Muğla'nın kıyı kesimleri ile Antalya il merkezi ve batı kıyılarında kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

thumbs-b-c-cfbb468457465f35eb48eb5374f466c4.jpg