Mehmet Ceyhan: Gıda takviyesi lobisi beni yıldırmaya çalışıyor

Mehmet Ceyhan: Gıda takviyesi lobisi beni yıldırmaya çalışıyor
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan kendisine yöneltilen iddialara cevap olarak, "Beni yıldırmaya çalışıyorlar ama ben onları okumuyorum bile. Bunlar gıda takviyesi firmalarıyla ciddi menfaat ilişkileri olan insanlar" ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’a yönelik iddialara cevap almak için kendisini arayan Posta yazarı Murat Çelik bugünkü yazsında Ceyhan'a karşı başlatılan karalama kampanyasını yazdı. 

Gıda lobisi vurgusu 

Çelik, Prof. Dr. Ceyhan ile görüşmesinden öne çıkan başlıkları köşesinden şöyle bildirdi:  

"Beni yıldırmaya çalışıyorlar ama ben onları okumuyorum bile. Bunlar yeni değil, daha önce de saldırdılar bana. Dikkate almıyorum. 40 senedir uğraşıyorum ve tanıyorum bunları. Biliyorum kim olduklarını. Bunlar gıda takviyesi firmalarıyla ciddi menfaat ilişkileri olan insanlar. Gıda takviyesi ürünleri öyle büyük bir pazar ki. Aşı pazarının onlarca katı büyüklüğünde bir pazar var o sektörde. Üstelik o alan Sağlık Bakanlığı’nın denetiminde de değil. Tarım Bakanlığı denetliyor." 

'Gıda takviyesi alarak hastalıktan korunamazsınız'

Gıda takviyesi firmalarının, bu lobideki insanları görevlendirdiğine değinen Prof. Dr. Ceyhan, "Bu insanlar bir şekilde aşıyla ya da aşıyı savunan insanlarla mücadele edecek ki o menfaatleri karşılansın. O takviye ürünlerinin çoğu 'Bunu alırsanız hastalanmazsınız, bu sizi hastalıktan korur' sloganıyla pazarlanıyor. Halbuki, aşı dışında herhangi böyle bir yöntem yok. Yani bir gıda takviyesi alarak hastalıktan korunamazsınız" uyarılarında bulundu. 

'Uzaktan yakından ilgim yok'

Pfizer'da bulunan 'Ceyhan' soyadlı kişiyle uzaktan yakından bir ilgisi olmadığını belirten Ceyhan, "Soyadım sebebiyle ben Ceyhanlıyım zannediyorlar ama ben Elazığlıyım. Amaç insanların zihninde şüphe uyandırmak ama son derece cahilce, çocukça şeyler bunlar" dedi. 

Kendisine yönelik iddialara cevap veren Ceyhan'a iktidara yakınlığı ile bilinen Sabah Gazetesi yazarı Hilal Kaplan da sert bir yazı kaleme almıştı. Kaplan, 'Ekran düşkünü doktorlar' başlıklı bir yazısında, Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'ın söylediği 'tam kapanmaya karşı çıkan vatan hainidir' açıklamasını sert sözlerle eleştirmişti. Kaplan, "Pandemi başından bu yana 'o ekran benim, şu ekran da benim' şeklinde koşturuyor ve tüm çelişkilerine rağmen el üstünde tutuluyor" ifadelerini kullanmıştı. 

 

 

Etiketler :