Mansur Yavaş’tan yeni paylaşım: Ankapark mücadelemiz bugün başlamadı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankapark tartışmalarıyla ilgili sosyal medyadan yeni bir paylaşımda bulundu. Yavaş; "Ankapark mücadelemiz bugün başlamadı" dedi.

Ankapark, 18 Temmuz 2022 tarihinde mahkeme tarafından Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmişti.

Ankapark'ın kapılarını halka açan Ankara Büyükşehir Belediyesi, kullanılmayan tema parkın 801 milyon dolara mal edildiğini açıklamıştı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Ankapark hakkında en doğru kararı Ankara halkı karar verecek” açıklamasında bulunmuştu.

'Mücadelemiz bugün başlamadı'

Mansur Yavaş, tartışmalarla ilgili yeni bir paylaşımda bulundu. Ankapark ile ilgili farklı zamanlarda yaptığı açıklamaların video derlemesini paylaşan Yavaş, “Ankapark mücadelemiz bugün başlamadı. Seçim öncesinden beri vergiler hurda yığını olmasın diye çabalıyoru. Bu mücadelenin sonunda Ankapark, 18 Temmuz’da mahkeme kararıyla teslim edildi. Ankara halkı için en doğru kararı vereceğiz” dedi.

İnternet sitesi açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankapark'ın mahkeme tarafından Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne devredildiği 18 Temmuz'a tarihine gönderme olarak “18Temmuz2022.com” internet sitesini yayına açtı. İnternet sitesine Ankapark'a harcanan paranın detaylı bir sunumu yer alıyor.