Mansur Yavaş'tan Özhaseki'ye yanıt: Ben izin almadan televizyona çıkarım

Mansur Yavaş'tan Özhaseki'ye yanıt: Ben izin almadan televizyona çıkarım
"Tayyip Bey izin verirse, Mansur Yavaş'la bir televizyon programına çıkmak, tartışmak isterim" diyen AKP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki'ye Mansur Yavaş'tan yanıt geldi.

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Polatlı'da vatandaşlarla buluştu.

Gazete Duvar'ın haberine göre mitingin ardından Polatlı Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışına katılıp basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yavaş, Özhaseki'nin "Mansur Bey ile televizyona çıkmak isterim, ancak Tayyip Bey izin verirse" sözlerinin hatırlatılma üzerine şunları söyledi:

"Bu varsayım bir gerçekleşsin cevabımızı ona göre veririz. Önce duyalım, —izin alırsa diyorsunuz, ben gitsin izin alsın demem- biz izin falan almadan çıkarız."

'Soyadım yavaş ama kendim hızlıyım'

CHP'nin adayı Mansur Yavaş, Özhaseki'nin "Yavaş, yavaş proje yapılmaz, yavaş yavaş yatılır" sözlerine de şu karşılığı verdi:

"Buna verilecek cevap yok, soyadım Yavaş ise ne diyebilirim, ama kendim hızlıyım. Bunu da herkes görüyor. Eleştiri yapılacaksa projeler üzerinden yapsın. Gerçi onu da söylediğim zaman proje falan yok diyor, ama Ankara'da yoksulluğu, fakirliği bitirmeyi proje olarak görmüyorlar. Fark ederseniz salon toplantıları ile işi geçiştirmeye çalışıyorlar. Halkın içerisine girmiyorlar. Onlar ne diyorlar birebir görsün isterim."

'Halktan bu kadar korku görülmemiştir'

"Mümkünse de korumasız gezsin, çünkü Ankara Ticaret Odası'nda bile köpeklerle arama yapılıp girdiğine göre, ben bu kadar halktan korku nedir bilmiyorum. Halktan korkmamak için onların yanında olup, onların taleplerini yerine getireceksiniz."

'Çamur atmaya kalktıkça eline bulaşıyor'

Yavaş rakibi Özhaseki'nin ‘terör' eleştirilerine de değindi:

"Bitmiş, tükenmiş olunca insan ve verecek cevabı olmayınca halkta karşılığı olmadığını anlayınca çamur atmaya çalışıyor, ama bir daha söylüyorum çamur atmaya kalktıkça eline bulaşıyor. Teröriste gerilla dedi. E, buna ne cevap verilir? Biz teröriste terörist diyoruz, bu kadar basit."

'Kendi verdiği demeci yasaklattı'

"İşin garip tarafı belki de dünyada ilk kendi verdiği demeci 'kişilik haklarını ihlal ediyor' diye yasaklatıyor. Böyle bir olay dünyada yok. Ben söylesem, yasaklatsa anlayacağım. Kendi sözleri kişilik haklarını nasıl ihlal etti ben çözemedim. O mahkeme de nasıl karar verdi anlamadım."

'Yeni kaset çıkarsa onu da yasaklatabilir'

Yavaş, rakibi hakkında yeni kasetler çıkacak iddiasına ise şu cevabı verdi:

"Yeni kaset derken, yani bizim gizlimiz saklımız yok. YouTube'a Özhaseki yazınca yapıp yapamadığı projeleri de söylediği sözleri de görüyorsunuz, ama çabuk girin onu da yasaklatabilir."

60 Saniyede Gün Özeti

Etiketler :