Mansur Yavaş açıkladı: Ankara kesin

Fırıncıların sorunlarını dinleyen Mansur Yavaş, görüşmenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yavaş’ın fırıncı esnafı temsilcileriyle görüşmesi öncesi Bozkurt işareti yapması da gözlerden kaçmadı.“ÖZHASEKİ...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Mansur Yavaş açıkladı: Ankara kesin

Fırıncıların sorunlarını dinleyen Mansur Yavaş, görüşmenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yavaş’ın fırıncı esnafı temsilcileriyle görüşmesi öncesi Bozkurt işareti yapması da gözlerden kaçmadı.

“ÖZHASEKİ MİLLETİ AŞAĞILADI”

Yavaş, Özhaseki’nin kendisi hakkında söylediklerine yönelik sorulan bir soruya, “Ben şu ana kadar Özhaseki hakkında hiç konuşmadım. Sadece hakkımdaki söylediklerini eleştirdim. Daha seçim kampanyasına başlarken, kendisine oy vermeyenleri ‘zillet’ diyerek aşağılayan kendisi. İsteyen millet, isteyen cumhur ittifakına oy verir. Ötekileştirecek bir durum da yok. Ben 2009’dan beri Ankara’da herkesi kucaklayıcı söylemlerde bulunduğum için herkesten oy aldım. Yine aynısı olacak. Ankara’da herkesi kucaklayacağız. Özhaseki hakkında ben çok bir şey demek istemiyorum. Vatandaş değerlendirecek.” dedi.

“VATANDAŞ KARARINI VERDİ”

Mansur Yavaş, Özhaseki’nin çekilip yerine Süleyman Soylu’nun başkan adayı olarak gösterileceği yönünde bir soruya ise, “Benim için fark etmez, vatandaş kararını büyük ölçüde verdi. İnşallah Ankara’da yönetim değişikliği kesin gibi” cevabını verdi.

“HANGİ SIFATLA YAPIYOR”

Yavaş ayrıca, Özhaseki’nin Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde başkan gibi davrandığını ifade ederek, bazı duyumlar aldıklarını söyledi. Yavaş konuşmasını şu cümlelerle noktaladı: “Sayın Özhaseki, genel sekreter olarak zamanında kendi çalıştığı birini atıyor. Daire başkanları ve belediye personelleriyle toplantılar yapılıyor. Ama hangi sıfatla yapıor, ben bunu anlamıyorum. Sayın Özhaseki, mesai saatleri içerisinde personeli nasıl toplar? Sayın Mustafa Tuna’nın buna cevap vermesi gerekiyor. Çünkü şu andaki fiili belediye başkanı Mustafa Tuna’dır.”

“MUSTAFA TUNA’YA KARIŞMA DEDİLER”

“ANFA’da birtakım oluşumlar oldu. Seçime yönelik birtakım provokasyonlar yapılacağına dair duyumlar var. Bunlar basında yer almasına rağmen yine Mustafa Tuna’dan hiçbir açıklama gelmedi. Hatta Sayın Mustafa Tuna’ya bundan sonra belediye işlerine hiçbir şekilde karışmaması gerektiği yönünde talimat verildiği şeklinde bir duyum aldık. Bunda gerçeklik payı varsa, herhalde çocuklarımız ileride Ankara seçimlerinde yaşananları ibretle okuyacaklar diye düşünüyorum. Ankara BŞB’yi Sanki Özhaseki yönetiyor. Maalesef şimdiden kadro değişikliği yapıp ‘Biz kadro değiştirmedik’ demek istiyorlar ama buna fırsat bulamayacaklar çünkü seçimi kaybedecekler.”