Kiliseye Silahlı Saldırının Yeni Görüntüleri Ortaya Çıktı!

Dün Sarıyer'de pazar ayini sırasında Santa Maria Kilisesi'nde yapılan silahlı saldırıya ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı. Saldırganların ana kapıdan girdikten sonra bir süre kendi aralarında konuştukları yansıdı.

İstanbul Sarıyer'de Tuncer Murat Cihan isimli yurttaşın yaşamını yitirdiği Santa Maria Kilisesi'ndeki silahlı saldırı güvenlik kamerasına yansıdı.

61b11407148a6ccde6c7247bc71b184b-001.jpg

BİR SÜRE KENDİ ARALARINDA KONUŞUYORLAR

Güvenlik kamerasına, Büyükdere Mahallesi'ndeki Santa Maria Kilisesi'ne dün gerçekleşen silahlı saldırı gerçekleştiren Tacikistan uyruklu A.K. ile Rus uyruklu D.T'nin ana kapıdan girdikten sonra bir süre kendi aralarında konuştukları yansıdı.

Operasyonda 51 şüpheli gözaltına alındı. Öte yandan kilisedeki saldırganların saldırıdan önce Polonya plakalı otomobil ile hareket halindeyken kaydedilen görüntüleri ortaya çıktı.

sariyerde-kilisedeki-saldirganlarin-otomobildeki-goruntuleri-ortaya-cikti-5176-dhaphoto1.jpg

Zanlıların kilisenin iç kapısını açarak içeriyi kontrol ettiği anların yer aldığı güvenlik kamerası daha sonra şüphelilerin bir vatandaşın içeri girmesinin hemen ardından saldırıyı gerçekleştirmesini kaydetti.

Görüntülerde silahı tutukluk yapan bir zanlının tabancasını kurmaya çalışması ile saldırı sonrası kaçma anları da yer aldı.