Kılıçdaroğlu’nu Siyaset Zenginleştirmedi

Kılıçdaroğlu’nu Siyaset Zenginleştirmedi
CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, mal varlığı beyannamesini güncelledi.Mal bildiriminin Şubat 2015 tarihli son mal varlığının aynısı olduğu görüldü. Kılıçdaroğlu imzalı, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ve oğlu Kerem...

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, mal varlığı beyannamesini güncelledi.

Mal bildiriminin Şubat 2015 tarihli son mal varlığının aynısı olduğu görüldü. Kılıçdaroğlu imzalı, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ve oğlu Kerem Kılıçdaroğlu’nun mal varlığını da içeren mal bildirimi, TBMM Başkanlığı’na sunuldu. Kılıçdaroğlu’nun mal varlığı şöyle:

“Ankara Balgat’ta 2003 yılında edinilen, değeri 142 bin lira olan Selvi Kılıçdaroğlu üzerine tapulu konut. Ankara Akyurt’ta 2003 yılında edinilen, değeri 57 bin 300 lira olan kendisi üzerine konut; Tunceli’de 2007 yılında edinilen, değeri 75 bin 284 lira olan, kendisi üzerine kayıtlı konut; Burhaniye’de 2009 yılında edinilen, değeri 300 bin lira olan, kendisi üzerine kayıtlı konut.”

Kılıçdaroğlu’nun ayrıca 1997′de Akçalı Konut Yapı Kooperatifi ile Gökyurt Konut Yapı Kooperatiflerinde üye olduğu belirtildi.

Kılıçdaroğlu’nun oğlu Kerem Kılıçdaroğlu’nun üzerinde, Renault Clio marka, 2004 model, değeri 14 bin lira olan ve 2009′da edinilen bir otomobil olduğu beyan edildi. Kılıçdaroğlu’nun üzerine diğer taşınmaz mallar olarak da Nuri Abaç, Fikret Otyam, Güler Çakır, Hüseyin Yüce, Ayatullah Sümer’e ait 8 tablo bulunuyor. Kılıçdaroğlu’nun mal varlığı listesinde, eşi Selvi Kılıçdaroğlu’na ait 1 adet pırlanta yüzük de yer alıyor.

Sözcü