Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'linç' yanıtı

Kemal Kılıçdaroğlu canlı yayında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, partisinin grup toplantısında 2019'da Ankara Çubuk'ta kendisine yönelik linç girişimi görüntülerini izletmesine değinen Kılıçdaroğlu, ''Adeta birilerini yarım kalan işi bitirin demiş'' diye konuştu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 27 Ekim 2021 22:07
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'linç' yanıtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında Kemal Kılıçdaroğlu’nun linç edildiği anlara ait görüntüleri paylaşmıştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi'nde açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın grup toplantısından Çubuk'taki linç girişimine ilişkin görüntüleri göstermesine yanıt olarak, "Şahıs bugünkü grup toplantısında benim görüntülerimi izletmiş. Adeta birilerini yarım kalan işi bitirin demiş. Ne senden ne senin şurekandan korkmuyorum" dedi.

Kılıçdaroğlu, açıklamasında "iş başa düştü" diyerek iktidara seslendi, 4 maddede hayatı geçirilmesi gerekenleri sıraladı.

'Ülkemizin bu halini kabul etmiyorum'

Kılıçdaroğlu, "İktidar ne yapıyor? Her gün yeni bir zam ilan ediyor. Çok kısa bir zaman içinde elektrik faturaları üç kez zamlandı, doğalgaza 8 kez zam yapıldı. Ülkemizin bu halini ben kabul etmiyorum. Bu nedenle tüm enerji paydaşlarına bir mektup gönderdim. Zamlarla mücadale konusunda benimle çalışmak isteyen herkesi davet ettim. Sağolsun paydaşlar, çağırımıza karşılık verdiler" dedi.

"Erdoğan'a sesleniyorum" diye Kılıçdaroğlu hayata geçirilmesini talep ettiği 4 maddeyi şöyle sıraladı:

1. Kara Kış Fonu'nu kurarak halka destek ver.

2. Elektirik faturalarındaki KDV'leri kaldır.

3. Doğalgaz ve mutfak tüpündeki ÖTV ve KDV'leri kaldır.

4. Sosyal tarife uygulamasını başlat.

Kılıçdaroğlu, "Kara kışı geçirelim seninle sandıkta görüşeceğiz" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu açıklamasında şunları ifade etti:

Buradan halkımızı seslenmek istiyorum. Kime oy vermiş olursanız olun. Bu enerji meselesinde birlikte mücadele edeceğiz, etmek zorundayız. Atlatmamız gereken bir kış var. Kıştan sonra zaten iktidara geleceğiz , orası kolay. Şahsa buradan sesleniyorum. Eğer bunları yaparsan milletimiz biraz olsun rahatlayacak.
Her şeyden önce acilen kara kış fonu kurarak vatandaşımıza destek ver. Faturadaki KDV'yi kış boyunca kaldır. Sadece TRT fonunun kaldırılması bile yüzde 20 oranında indirim sağlayacak. Doğalgaz ve mutfak tüpündeki ÖTV ve KDV'yi kaldır. Enerjiye bağlı sıkıntıların ticari boyutu var.