Kılıçdaroğlu, yandaş gazetecilere sert çıktı: Sarayın beslemeleri

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, halkı aşağılayan yandaş yazarlar Engin Ardıç ve Mehmet Barlas'a sert tepki gösterdi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 13 Nisan 2020 20:54
Kılıçdaroğlu, yandaş gazetecilere sert çıktı: Sarayın beslemeleri

Twitter hesabından bir video paylaşımı yapan Kılıçdaroğlu, Ardıç ve Barlas'a "Saray'ın beslemeleri, beni iyi duyun" diyerek, "Bu ülkede hiç kimse benim vatandaşıma gerizekalı diyemez, ayı diyemez, lümpen diyemez" dedi.

Kılıçdaroğlu, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Şimdi bir de karşımızda Saray'ın beslemeleri var. Gazetelerin de köşe başlarını tutmuşlar. Öyle bir noktaya geldi ki vatandaşa hakaret etmek sanki bunların göreviymiş gibi.

Gece yarısına 2 saat kala sokağa çıkma yasağı ilan ettiler. Vatandaş doğal olarak yarın nasıl besleneğim diye sokağa çıktı, alışverişe çıktı. Saray'ın beslemeleri başladılar vatandaşları aşağılamaya. Kimisi gerizekalı dedi, kimisi ayılar dedi, kimisi lümpen dedi. Aşağılamaya başladılar bu kibir abideleri.

Bu kibir abideleri güçlerini nereden alıyorlar? Bu kibir abideleri nerelerden besleniyorlar? Saray'ın beslemeleri beni iyi duyun! Vatandaşın hakkını ve hukukunu savunmak benim görevimdir. Ben vatandaşın hakkını ve hukukunu savunacağım. Bu ülkede hiç kimse benim vatandaşıma gerizekalı diyemez, ayı diyemez, lümpen diyemez. Asla ve asla diyemez!"

Hakaret etmişlerdi

Sabah yazarları Engin Ardıç ve Mehmet Barlas, bugünkü köşe yazılarında sokağa çıkma yasağının ardından temel ihtiyaçlarını temin etmek için dışarıya çıkan yurttaşlara hakaret etmişti.

Yurttaşa "Zeka özürlüler" diye hakaret eden Mehmet Barlas, "Yasak başlamadan önce gece yarısı sokakları, meydanları, marketleri dolduranları ise büyük çoğunluk Koronavirüs salgınını umursamadıklarına göre bunlar zeka özürlü olmalılar" ifadelerini kullanmıştı.

Dışarı çıkan yurttaşlar için "Ayılar, alt tabaka, lümpenler" ifadeleriyle hakaret eden Engin Ardıç ise, şunları söylemişti:

"Şimdi de, yasağı çiğneyen ayıları televizyondan gülerek izlemiyor muyuz?

İşbu yasak alt tabaka için konulmuştur.

Küçük burjuva yasaklara büyük ölçüde uyum sağladı.

Yüksek sosyete, Şeyma hariç, olgun davranıyor. Ama onların evleri de geniştir.

Arıza çıkaran lumpen proletaryadır."