Kılıçdaroğlu Suriye Sınırında

Kılıçdaroğlu Suriye Sınırında
CHP'nin 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte Suriye sınırındaki Karkamış ilçesinde bir köy evine misafir oldu.

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 19 Mayısta eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile Suriye sınırındaki Karkamış'ta bir köy evini ziyaret etti.

Gaziantep Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof Dr. Abdurrahman Uzunalan ve eşinin ev sahipliği yaptığı Tilhabeş (Erenyolu) köyüne misafir olan Kılıçdaroğlu'nun ziyaretine eski CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu ve eski Aydın Millletvekili Metin Lütfi Baydar ve eski İstanbul Milletvekili Metin Işık da eşlik etti.

180569-77649.jpg

BİLİM İNSANLARI İLE ÇALIŞMALAR YAPTI

Kılıçdaroğlu üç davul ve bir barak zurnası ile devlet büyükleri için yapılan Selçuklu geleneği Türkmen Nevbeti havası ve barak havalarıyla karşılandı.

Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet, Süleyman Şah’ın ilk türbesinin de içinde bulunduğu Suriye sınırındaki Karkamış Barajı'na gitti. Heyet daha sonra Karkamış Belediye Başkanı Mustafa Güzel’i makamında ziyaret etti.

Gaziantep'e 2 günlük ziyaretinde Karkamış Barajı içinde kalan Süleyman Şah Türbesi ile Roma uygarlığının merkezi hakkında bilgi alan Kılıçdaroğlu bilim insanları ile çalışmalar yaptı.

NİZİP'İ ZİYARET ETTİ

Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler daha sonra CHP'nin 25 yıl sonra ilk kez kazandığı Nizip'e geçerek Belediye Başkanı Ali Doğan’ı makamında ziyaret etti.

Ali Doğan, ziyarete ilişkin sosyal medya hesabından ''Önceki dönem Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu belediyemizi ziyaretleri ile bizleri onurlandırdılar. CHP’ye verdiği emek ve mücadelesine her zaman şahitlik edeceğimiz kıymetli Genel Başkanımızın ziyaretleri ve iyi dilekleri için teşekkürler'' paylaşımını yaptı.

Kaynak:ANKA

Etiketler :