Halk TV Canlı Yayın
Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Bayramı'nda gençlerle bir araya geldi
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet'in ilanının 96. Yıldönümünde, 600 genç ile CHP Genel Merkezi'nde bir araya geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet'in ilanının 96. Yıldönümünde, Halkçı Liseli 600 genç ile CHP Genel Merkezi'nde bir araya geldi. 

Şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklâl Marşı'nın ardından Kemal Kılıçdaroğlu, gençlere bir konuşma yaptı.

Kılıçdaroğlu, konuşmasında şunları kaydetti:

"Binlerce baba cenklerde şehit düşmüştür ve babasız binlerce çocuk vardı. Bunlar için 1921 yılında Cumhuriyet'ten önce Çocuk Esirgeme Kurumu kuruldu. Binlerce çocuğa babalık yapan bir devlet. O çocukları gözeten bir devlet, o çocukların hakkını hukukunu koruyan bir devlet. Çocuk Esirgeme Kurumu... Bu ne demektir? "Cumhuriyet bilhassa, kimsesizlerin kimsesidir" diyor Gazi Mustafa Kemal.

Atatürkçülüğü şöyle tanımlayacaksınız. 2 temel alan vardır. Sakın bunu unutmayın. Gittiğiniz her yerde anlatın. Birisi siyasi ayağı, öbürü ekonomik ayağıdır. Şunu söyler Gazi Mustafa Kemal, "Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir. Bayrağımın altında özgürce yaşayacağım, bağımsız yaşayacağım. Bir başkasının egemenliğini asla kabul etmiyorum."

Özgürlük ve bağımsızlığın sürekliliği önemli. Onu nasıl yapacağız? Onu da şöyle söyler Gazi Mustafa Kemal, "Savaş meydanlarında kazanılan zaferler ekonomik zaferlerle taçlandırılmadıkça özgürlük ve bağımsızlık daimi olamaz."

İlgili Haberler