Kendini polis olarak tanıtıp, yaşlı adamı tehdit eden gence verilen ceza belli oldu

Sosyal medyada yayımlanan bir videoda yaşlı bir vatandaşla polis gibi konuşan sosyal medya kullanıcısı alaycı ifadeler kullanmış, görüntüler tepki çekmişti. Sosyal medyada tepkilerin büyümesiyle şahıs gözaltına alınmıştı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 25 Mart 2020 07:48
Kendini polis olarak tanıtıp, yaşlı adamı tehdit eden gence verilen ceza belli oldu

Yaşlı adamı sıkıştırarak saygısızca mahçup eden ve Ankara İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yakalanan M.T.E. isimli kişiye verilen ceza belli oldu. Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliği şüpheliye 15 gün evinden çıkmama ve haftada 2 gün en yakın huzurevini ziyaret etme cezası verdi.

Polisim diyerek kandırdı

Sosyal medyada yayılan görüntüde, kendisini polis olarak tanıtan bir genç, sokağa çıkma yasağını delen 65 yaş üzeri bir vatandaşa "Normalde sana ceza yazmam gerekiyor ama bu seferlik affediyorum" dedi.

Yaşlı adamla dalga geçti 

Yaşlı adam ise "Hastaneye geldim, otobüs almadı beni. Polise söyledim" yanıtını verdi. Videoyu çeken kişinin dalgacı tavrı, sosyal medya kullanıcılarının yanı sıra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun dahi tepkisini çekti.

Haftada 2 gün huzurevine gidecek

Konuyla ilgili açıklama yapan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, "Adalet sistemimiz, evde kalmanın yalnız İhsan Amca'ya mahsus olmadığını anlaması için şüphelinin 15 gün konutundan çıkmamasına ve salgın riskinden sonra da büyüklerimizin kıymetini anlaması için huzurevi ziyareti yapmasına karar verdi" dedi.
 

İlgili Haberler