Karamollaoğlu'ndan Erdoğan'a metal yorgunluk hatırlatması

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerini hatırlatarak, "19 yıl iktidarda kalmak sayın cumhurbaşkanımızın ifadesiyle metal yorgunluğu meydana getiriyor. Metal yorgunluğu taşıdığın zaman iş bitmiş demektir. 19,5-20 yıl metal yorgunluğunun zirveye çıktığı bir dönemdir" dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 28 Kasım 2021 21:39
Karamollaoğlu'ndan Erdoğan'a metal yorgunluk hatırlatması

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin 6. Olağan Şanlıurfa İl Kongresinde konuştu.

Şenyaşar ailesiyle görüşüp adalet vurgusunda bulundu

Şanlıurfa'da, AKP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısıyla 3 üyesini yitiren Şenyaşar ailesiyle görüştüğünü açıklayan Karamollaoğlu, “Bunların halini düşündüğümüz zaman insanın içi parçalanıyor. Nasıl bir mantık ki, sen eğer iktidar yanlısıysan seni bu iktidar korur, zalimlere karşı da seni yalnız bırakır? Ne biçim mantık bu Allah rızası için? Böyle bir yerde huzur olur mu? Böyle bir yerde ahlaki ve manevi değerler ihya ediliyor diyebilir miyiz?” çıkışında bulundu.

Adalet vurgusu yapan Karamollaoğlu, “Adalet, güçlü olanların hakkını zorla mazlumdan almak manasına hiç gelmez, bunu herkes bilsin. Adalet, mazlumun yanında olmayı gerektirir. Hakkı hakim kılmayı gerektirir” dedi.

Her sandık başına 5 kişi istedi

Parti teşkilatına seçim mesajı veren Karamollaoğlu, “İlçe başkanlarımız bilsin, bütün yük onların omuzlarında. Bütün mahallelerde teşkilatları, her sokakta temsilcileri olacak. Her sandık başına 5 kişi seçilecek…1 milyon görevli adam bulacaksınız” ifadelerini kullandı.

“Seçimlerde hile oluyor”

Karamollaoğlu, “'Seçimlerde bazen hile oluyor mu?' diyorlar. Seçimlerde hile oluyor. Çeşitli şekillerde oluyor” diyerek başına gelen bir olayı şöyle anlattı:

1977 seçimlerinde ilk milletvekili seçildim. Seçime giderken Sivas'ta 9 milletvekili çıkıyor. Benim de aklımdan ‘En az 5-6 milletvekili çıkarırız' diye düşünüyorum. Sonra seçim neticeleri geldi, 1 milletvekili çıkarabildik…

Hakikaten Sivas bizi tanıyor ve kucaklıyordu. Sonra ihtilal oldu. Hep beraber birçok arkadaşla hapse girdik. O zamanki bir MHP milletvekili, “Temel bey kardeşim kusura bakma ama biz seçimlerde sizin bir milletvekilinizi, bir de senatörünüzü yedik” dedi.

Aynen kullandığı ifade buydu. Sandığa sahip çıkamadığınız zaman, sandık bölgesinde ne olduğunu bilemezsiniz. Her sandık bölgesinde en az bir görevli olacak. Hazırlık için en az 5 kişi lazım. Biz böyle çalışırsak, seçimlerde bir de bakarsınız ki biz bomba gibi patlamışız, herkesi şaşırtmışız…

“Metal yorgunluğu taşıdığın zaman iş bitmiş demektir”

“Ülkemizin yeni bir döneme ihtiyacı var” ifadeleriyle konuşmasına devam eden Karamolloğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın “Metal yorgunluğu var” sözlerini hatırlatarak şöyle konuştu:

19 yıl iktidarda kalmak sayın cumhurbaşkanımızın ifadesiyle metal yorgunluğu meydana getiriyor.

Bir metal yorgunluğa uğrarsa, o metal artık yapması icap eden görevi yapamaz.

Metal yorgunluğu taşıdığın zaman iş bitmiş demektir. 19,5-20 yıl metal yorgunluğunun zirveye çıktığı bir dönemdir.