Kar Fırtınası Avrupa'yı Teslim Aldı: Türkiye İçin Uyarı Geldi

Kar Fırtınası Avrupa'yı Teslim Aldı: Türkiye İçin Uyarı Geldi
Şiddetli kar yağışı Avrupa'yı etkisini altına alırken, Almanya, Hollanda ve birçok Batı Avrupa ülkesinde uçak seferleri iptal edildi. Avrupa'da uzun bir hat boyunca hareket etmesi beklenen kar fırtınasının Türkiye'ye uğrayıp uğramayacağı merak konusu oldu.

Başta Almanya olmak üzere birçok Avrupa ülkesini etkisi altına alan şiddetli kar yağışı, sıcaklıkların sert şekilde düşmesine neden oldu. Batı Avrupa kara teslim olurken, Alman kaynakları Münih'e bir gecede 44 santimlik kar yağışı düştüğünü belirtti.

kkk.webp

UÇAK SEFERLERİ İPTAL EDİLDİ

Almanya, Hollanda, Danimarka ve birçok ülkede ağaç dallarının kopması nedeniyle elektrik iletim tesislerinde zarar meydana gelirken, havayolları peş peşe seferlerini ilan etti. Avrupa'nın büyük bir bölümü boyunca sürmesi beklenen kar yağışının Türkiye'ye uzanıp uzanmayacağı ise merak konusu oldu.

kkk3.webp

FIRTINA YÖN DEĞİŞTİRDİ, BELARUS'A HAREKET ETTİ

Doğu Avrupa'ya kadar yönelen kar yağışı ilerleyen saatlerde yönünü Belarus ve Kuzey Avrupa'ya çevirdi. Şu an için Türkiye'de bir yağışın beklenmediği uyarısında bulunulsa da, mevsimsel geçişlerin hızlıca yaşanması gelecek haftalarda mevsim normallerinin üzerinde bir yağış beklentisine yol açtı.

kar4.webp