Kaplan Soruşturmasında Skandal İddia! MHP'ye ve Ankara Emniyeti'ne Çağrı: Kamera Kayıtları Çıksın!

Kaplan Soruşturmasında Skandal İddia! MHP'ye ve Ankara Emniyeti'ne Çağrı: Kamera Kayıtları Çıksın!
Gazeteci Barış Pehlivan Halk TV ekranlarında yayımlanan 'Kayda Geçsin' programında Ayhan Bora Kaplan soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve ardından tutuklanan polis müdürlerine ilişkin ilk kez Halk TV'de duyulan bir iddia ortaya attı.

'MHP DE DEVLET BAHÇELİ DE BİZİ İZLESİN, DİNLESİN'

Gazeteci Barış Pehlivan açıklamalarında önce MHP'ye sonra da Ankara Emniyeti'ne seslenerek şu ifadeleri kullandı:

"MHP yöneticileri bizi izlesin, Devlet Bahçeli de bizi izlesin. Kendisi bu Kaplan soruştırmasında darbe şüphesinde ya. Şimdi bu Kaplan soruşturmasını yürüten polislerden bazıları gözaltına alındı ve 7'si tutuklandı ya. Tutuklananlardan birisi Ankara Emniyet müdür yardımcısı Murat Çelik diğeri de Organize Suçlar Şube müdür yardımcısı Şevket Demircan'dı. Murat Çelik ve Şevket Demircan Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında yaptıkları usulsüzlükler yüzünden tutuklandılar. Tam da Devlet Bahçeli ne demişti? 'Bu adamlar Cumhur İttifakına darbe yapıyor'

'EMNİYET MÜDÜRÜ GÖZALTINDAKİ POLİSLERİ ODASINA ÇIKARMIŞ!'

Bu noktada ilk kez bizden öğreneceği bir bilgi veriyorum. Bu iki polis müdürü yani Murat Çelik ve Şevket Demircan Ankara Emniyetinde terörle mücadele şubesinde gözaltındayken yani daha birkaç gün önce; mevcut Ankara Emniyet Müdürü Engin Dinç, TEM Şubeye gelip, oradaki makam odasına gidip, o sırada gözaltında olan ve şüpheli olan emniyet müdürleri Murat Çelik ve Şevket Demircan'ı gözaltındayken kendi odasına çıkardı mı? Acaba o görüşmede kendisine dair aleyhte ifade vermemelerine dair bazı uyarılarda bulundu mu? O sırada gözaltında olan, Organize Suçlar Şube Müdürü olan Kerem Gökay Öner'in jandarmada alınan ifadesi ile ilgili TEM'deki diğer şüphelilere bilgi verdi mi? 'O böyle demiş siz de böyle deyin' dedi mi?

whatsapp-image-2024-05-21-at-23-06-30.jpeg

KAMERA KAYITLARI ORTAYA ÇIKSIN!

Emniyet Müdürü Engin Dinç'in gözaltındaki polis müdürleri Murat Çelik ve Şevket Demircan'la konuştuğuna dair bir iddia ortaya atıyorum. Kamera kayıtları ortaya çıksın! Ankara Emniyeti gerekirse beni yalanlasın. Çıkıp Barış Pehlivan bu iddiayı yapmış desinler.

Kaynak:DHA