Kaftancıoğlu'ndan gözaltına alınan kardeşiyle ilgili açıklama

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun, yargılandığı dava kapsamında hakkındaki yakalama kararı nedeniyle Muğla'nın Fethiye ilçesinde gözaltına alınan kardeşi C.Ş. (41), ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Konuyla ilgili yaptığı açıklamada Kaftancıoğlu, "Hukuk karşısında işlemiş olduğu bir suç varsa eğer mutlaka cezasını çekecektir, çekmelidir" ifadelerine yer verdi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 12 Temmuz 2021 15:46
Kaftancıoğlu'ndan gözaltına alınan kardeşiyle ilgili açıklama

Çalıştığı firmada 2010 yılında yapılan piliç satışından edinilen parayı şirkete devretmeyerek üzerine geçirdiği öne sürülen şüpheli C.Ş, olayın anlaşılması üzerine borcuna karşılık vadesiz senet verdi. Ödeme yapmaması üzerine C.Ş. hakkında Fatsa 1. Asliye Ceza Mahkemesinde "güveni kötüye kullanma" suçlamasıyla dava açıldı.

Bu kapsamda savunmasını vermesi için hakkında yakalama kararı çıkarılan C.Ş, tatil için geldiği Fethiye'de otele girişinde gözaltına alındı.

İşlemlerinin ardından savcılıktan serbest bırakılan şüpheli, ifadesinde, karşı tarafla uzlaşmak istediğini belirtti.

C.Ş, "Daha önceki savunmalarımda da belirttiğim üzere sadece fatura kesilemeyecek durumdaki müşterilerin faturalarını, diğer şirketlerin bilgisi dahilinde faturalarına eklemiştik. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum." beyanında bulundu.

Kaftancıoğlu'ndan açıklama 

Kaftancıoğlu'nun konuya ilişkin sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklama şöyle:  

'İşlemiş olduğu bir suç varsa eğer mutlaka cezasını çekecektir, çekmelidir'

"Basında yer alan C.Ş haberleri hakkında (Ağabeyim Can Şahin'le karıştırılmaması ricasıyla) Kendisinin biyolojik olarak kardeşim olduğu doğrudur ancak annesinin babasının ve ailesinin yüzünü yere düşürdüğü andan itibaren ve iyi niyetle kendisine uzanan elleri de görmezden gelmesi üzerine kendisiyle çok çok uzun yıllardır hiçbir irtibatımız yoktur. Basında geçen olayla ilgili ise; ailesinin güvenini kötüye kullanmış birisi için, başkalarının güvenini kötüye kullanmamıştır diyememenin üzüntüsünü yaşıyorum. Hukuk karşısında işlemiş olduğu bir suç varsa eğer mutlaka cezasını çekecektir, çekmelidir"

 

 

 

 

KAYNAK: Anadolu Ajansı