Kaftancıoğlu’ndan Erdoğan’a: Bu ülkede bir kadının bile dilini koparamayacaksın

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sezen Aksu’ya yönelik “Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yer geldiğinde koparmak bizim görevimizdir” sözlerine CHP’den tepki geldi. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Erdoğan’a “Bu ülkede bir kadının bile dilini koparamayacaksın!” dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 22 Ocak 2022 00:31
Kaftancıoğlu’ndan Erdoğan’a: Bu ülkede bir kadının bile dilini koparamayacaksın

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Erdoğan’a “Bu ülkede bir kadının bile dilini koparamayacaksın!” diye seslendi.

İstanbul Çamlıca’da, cuma namaz sonrası konuşmalarından birini yapan Erdoğan, sanatçı Sezen Aksu’nun eski bir şarkısının sözleriyle ilgili tartışmalara katıldı. Erdoğan mihrapta yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Hakaretlerin bini bir para. Bütün bunların karşısında dimdik duracak olanlar sizlersiniz. Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yer geldiğinde koparmak bizim görevimizdir. Havva validemize kimsenin dili uzanamaz. Onlara da had bildirmek bizim görevimizdir"

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Erdoğan’ın sözlerine tepki gösterdi. Kaftancıoğlu, “Sanat, sanatçı düşmanlığına gelinceye kadar düpedüz ve apaçık kadın düşmanlığı… Gerisi ve gerekçesi tamamen teferruat… Yetti artık! Bu ülkede bir kadının bile dilini koparamayacaksın! O çok kadınlar, tek adamların sesini kısmayı başaracak göreceksiniz” ifadelerine verdi.