Kabataş yalan, Ankara gerçek: Üniversite öğrencisine polisten taciz!

Ankara Sakarya Caddesi’nde eyleme katılan bir üniversite öğrencisi polis tarafından gözaltına alındı. Öğrencinin o sırada bir polisin cinsel tacizine uğradığı fotoğraf karelerine yansıdı. Ankara Barosu, polis hakkında suç duyurusunda bulundu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Kabataş yalan, Ankara gerçek: Üniversite öğrencisine polisten taciz!

TAYAD’ın önceki gün Ankara Sakarya Caddesi’nde yaptığı eyleme katılan bir üniversite öğrencisi, polis tarafından gözaltına alındı. Öğrencinin o sırada bir polisin cinsel tacizine uğradığı fotoğraf karelerine yansıdı. Görüntüleri, OHAL KHK’siyle görevinden ihraç edilen öğretmen Acun Karadağ sosyal medya hesabından paylaştı.

Görüntülerde türbanlı bir öğrencinin polisler tarafından araca bindirilirken tacize uğraması görülüyor. Karadağ, görüntüleri “Bu çocuk üniversite öğrencisi. TAYAD’ın Ankara Sakarya Caddesi’nde yaptığı bir eyleme dün destek verdi. Gözaltına alındı. Ve polisin tacizine uğradı. Bu iğrenç durumu fotoğraf makinesi belgeledi.

Şimdi size devrediyorum olayı” notuyla paylaştı. Görüntülere sosyal medyadan tepki gösteren CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu, “Rezalet. Söylenecek başka bir kelime yok... Bu polis memuru derhal açığa alınmalı, soruşturma başlatılmalı ve tutuklanmalıdır” ifadelerini kullandı.

POLİS HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Ankara Barosu, Sakarya Caddesi'nde TAYAD'ın yaptığı eylemde gözaltına alınan kadını taciz eden polis memuru hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Dilekçede, polis hakkında cinsel saldırı suçundan dava açılması istendi.