İşte kar nedeniyle eğitime ara verilen iller

Türkiye’nin bazı bölgelerinde etkili olan kar yağışı eğitime engel olmaya devam ederken, bazı il ve ilçelerde okullar tatil edildi.Türkiye’nin bazı bölgelerinde etkili olan kar yağışı eğitime engel olmaya devam ederken,...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
İşte kar nedeniyle eğitime ara verilen iller
Türkiye’nin bazı bölgelerinde etkili olan kar yağışı eğitime engel olmaya devam ederken, bazı il ve ilçelerde okullar tatil edildi.

Türkiye’nin bazı bölgelerinde etkili olan kar yağışı eğitime engel olmaya devam ederken, bazı il ve ilçelerde okullar tatil edildi. İşte o iller;

Adana Valiliği kar yağışı nedeniyle Tufanbeyli ilçesinde okulların tatil  edildiğini duyurdu.

Kocaeli Valiligi, kent genelinde devam eden kar yağışı nedeniyle yarın da okulların tatil edildiğini duyurdu.

Sivas’ın bazı ilçelerinde okullar yarın tatil edildi.

Kar yağışı ve soğuğun etkisini gösterdiği Sivas’ın Gürün, Koyulhisar, Ulaş, Gemerek, Akıncılar, Suşehri, Yıldızeli, Kangal ve Gölova ilçelerinde okullar yarın tatil edildi.

Samsun’da olumsuz hava şartlarından dolayı merkez ve ilçelerdeki bazı okullar 09 Ocak Cuma günü de tatil edildi.

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada Alaçam, Asarcık, Ayvacık, Bafra, Canik, Havza, Kavak, Ladik, 19 Mayıs, Salıpazarı, Terme, Vezirköprü ve Yakakent ilçelerinde olumsuz hava koşulları dolayısıyla eğitim öğretime 1 gün ara verilirken, Atakum ve İlkadım ilçelerinde yarın eğitim-öğretime devam edileceği bildirildi.

Bunun dışında Çarşamba ilçesindeki Gülören, Kabaceviz, Gökçeçakmak, Ağcagüney İlkokul ve Ortaokulları, Ağcagüney Çok Programlı Lisesi ile Değincek, Eğridere, Eğridere Kilisekıran, Eğridere Ortamahalle, Karakaya, Karakaya Karakuz, Köroğlu, Köroğlu Damat İlkokulları, Tekkeköy ilçesindeki Akbaşlar, Yenidoğan, Yeşildere, Gökçedere, Yazılar, Kibarlar, Sarıyurt, Çınaralan, Antyeri, Çırakman Şehit Hayri Alkan İlkokulları, Yaylageriş, Büyüklü, Güzelyurt, Yağbasan, Kahyalı, Hamzalı Gölceğiz Cumhuriyet, Kutlukent Şehit Uğur Birinci İlkokul ve Ortaokulları yarın tatil olduğu bildirildi.

Sakarya Valiliği olumsuz hava koşullarının devam etmesi nedeniyle kar tatilini bir gün daha uzatarak, öğretime bir gün daha ara verdi.

Van’da etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde okullar tatil edildi.

Van Milli Eğitim Müdürlüğü’nün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, yarın Özalp, Başkale, Edremit, Erciş, İpekyolu, Tuşba ve Saray ilçesinde tüm okulların tatil edildiği belirtildi.

Muş'ta Malazgirt ilçesi dışında okullar yoğun kar yağışı ve buzlanma ve don nedeni ile 1 gün daha tatil edildi.

Kayseri’de yaşanacak don ve buzlanma nedeniyle okulların 1 gün daha tatil edildiği belirtildi.

Kayseri'de 3 gündür etkisini artıran kar yağışı ile beraber soğuk havalarda etkisini artırdı. Kayseri Valiliği'nden yapılan açıklamada Kayseri'de gece saatlerinde hava sıcaklığının -19 dereceye kadar düşeceği bildirildi. Açıklamada ayrıca, hava sıcaklığının düşmesi ile beraber yaşanacak don ve buzlanmalara karşı trafikte yaşanabilecek aksaklıkları aza indirmek için okulların 1 gün daha tatil edildiği belirtildi.

Zonguldak Valiliği yoğun kar yağışı sebebiyle okulların 1 gün daha tatil edildiğini açıkladı.

Tüm yurtta etkisini gösteren soğuk hava ve kar yağışı Zonguldak’ı da etkisi altına almış durumda, bu nedenle Zonguldak Valiliği’nin yaptığı açıklama doğrultusunda Zonguldak’ta eğitime bir gün daha ara verilmesine karar verildi. Yoğun kar yağışı sebebiyle 2 gündür tatil olan okullar 9 Ocak Cuma günü de tatil edildi.

Bingöl’de aşırı soğuk ve don olaylarından dolayı eğime 1 gün ara verildiği bildirildi.

Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, "Aşırı soğuk ve don nedeniyle merkez ve merkeze bağlı tüm okullar 9 Ocak 2015 Cuma günü tatil edilmiştir" denildi.

Kars’ta olumsuz hava koşulları dolayısıyla eğitime yarın ara verildi.

Kars Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, kentte etkili olan tipi ve buzlanmadan dolayı 9 Ocak 2015 Cuma günü okulları tatil ettiklerini belirtti.

Yozgat merkez ilçe ve köylerinde soğuk hava ve buzlanma sebebiyle okullar bir gün süreyle tatil edildi.

Diyarbakır’da yoğun kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi.

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, ilde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle okulların 9 Ocak 2015 Cuma günü tatil edildiği belirtildi.

Elazığ'da olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar yarın tatil edildi. Engelli ve hamile kamu çalışanlarının da idari izinli olacağı açıklandı.